Medzi Račou a Vajnormi otvorili nový úsek obchvatu D4, stále však chýba napojenie na zvyšok diaľnice

OBCHVAT Bratislavy D4
Časť úseku obchvatu Bratislavy D4. fOTO: www.facebook.com

Od nedele 5. septembra je pre motoristov v Bratislave k dispozícii nový úsek diaľničného obchvatu D4 medzi Račou a Vajnormi. Ide o krátky úsek s dĺžkou približne dva kilometre, ktorý zatiaľ nie je napojený na zvyšok diaľnice. Na sociálnej sieti o tom informoval Bratislavský samosprávny kraj (BSK).

„Novootvorená časť štvorprúdovky sa začína v mimoúrovňovej križovatke Rača, pod Karpatmi. Prechádza ponad cestu II/502 (Rača – Pezinok) a železničnú trať (Bratislava – Žilina),“ uvádza BSK. Diaľnica vedie súbežne so Šúrskym kanálom a v súčasnosti sa končí v križovatke Vajnory, kde sa v mimoúrovňovej križovatke napája na cestu III/5021 (Vajnory – Čierna Voda).

„V blízkej budúcnosti bude sprevádzkovaný úsek D4 Vajnory – Ivanka pri Dunaji, čím vznikne súvislé napojenie na Vrakuňu, Podunajské Biskupice, ako aj na rýchlostnú cestu R7,“ dodáva samosprávny kraj.

Cieľom projektu diaľnice D4 a rýchlostnej cesty R7 je vybudovanie južnej časti nultého obchvatu Bratislavy a časti južnej siete rýchlostných ciest spájajúcich západ a východ Slovenska. Diaľnica D4 a rýchlostná cesta R7 s celkovou dĺžkou viac ako 59 kilometrov budú slúžiť ako vonkajší obchvat hlavného mesta. Celková schéma zahŕňa výstavbu 14 križovatiek a 122 mostných konštrukcií, vrátane nového mosta nad riekou Dunaj a viaduktu na úrovni Slovnaftu.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom