Medzi Zvolenom a Sliačom nepôjdu vlaky, cestujúcich odvezú autobusy

Vlak
Foto: ilustračné, SITA/ Diana Černáková

Na úseku železnice medzi Zvolenom osobnou stanicou a stanicou Sliač kúpele bude správca železničnej infraštruktúry Železnice Slovenskej republiky v utorok 10. augusta od 9:00 do 12:35 realizovať rekonštrukčné práce.

Náhradné zastávky autobusov

Ako informuje mesto Sliač, práce budú mať za následok dočasné obmedzenia v železničnej doprave, pričom v obidvoch smeroch budú vlaky nahradené autobusovou dopravou (NAD).

Výluka v uvedenom úseku sa dotkne piatich osobných vlakov a štyroch rýchlikov. Zastávky NAD budú vo Zvolene na osobnej stanici pri budove železničnej stanice na 1. zastávke MHD, vo Zvolene mesto pri budove železničnej zastávky a v Sliači kúpeľoch pri budove železničnej stanice.

Bez prepravy bicyklov a imobilných cestujúcich

Železničná spoločnosť Slovensko, a.s. (ŽSSK) sa ospravedlňuje za problémy spôsobené obmedzeniami v železničnej doprave, pričom upozorňuje, že počas výluk nie je dodržané pravidelné radenie vlakov na úseku Sliač kúpele – Banská Bystrica.

V NAD nie je k dispozícii preprava bicyklov a imobilných cestujúcich. Príručné batožiny budú prepravované bez obmedzenia. Predpokladané meškanie dotknutých vlakov z dôvodu výluky môže byť do 20 minút a čakanie prípojných vlakov na zmeškané vlaky nie je zaručené,“ upozorňuje ŽSSK.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom