Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Nová autobusová stanica Mlynské nivy
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Nová autobusová stanica Mlynské nivy
2. 09. 2019 13:37 Cestná dopravaBratislava od Katarína Žákovánasadoprava.sk

Mlynské nivy sa budú stavať o rok dlhšie, projekt prešiel viacerými zmenami

V súvislosti s obrovskou výstavbou na Mlynských nivách sú spojené aj veľké dopravné obmedzenia, ktoré budú musieť Bratislavčania strpieť ešte minimálne rok. Tieto obmedzenia sa týkajú rovnako individuálnej, ako aj mestskej hromadnej dopravy (MHD).

DOPRAVNÉ OBMEDZENIA POTRVAJÚ EŠTE ROK

„Spustenie premávky po bulvári bude v rovnakom čase pre individuálnu automobilovú dopravu aj pre MHD. Predpokladá sa, že to bude najneskôr po letných prázdninách v 2020,“ informoval tlačový odbor Magistrátu.

Hlavné mesto uviedlo, že stavba bulváru Mlynské nivy, ako aj výstavba Stanice Nivy napreduje. Pôvodným zámerom mesta, bolo spustiť premávku MHD po zrekonštruovanej ulici už túto jeseň.

Nová vizualizácia bulváru Mlynské nivy
Nová vizualizácia bulváru Mlynské nivyFoto: HB Reavis

Po viacerých diskusiách s odbornou skupinou zloženou zo zástupcov mesta, Krajského dopravného inšpektorátu, developera a ďalších odborníkov, sa však od tohto plánu upustilo.

„Pred rýchlejším spustením MHD po nedokončenom bulvári sme radšej uprednostnili a presadili jeho koncepčné vylepšenia, keďže táto štvrť a táto dopravná tepna, budú určovať tvár nášho mesta na ďalšie desiatky rokov,“ uviedol Magistrát.

ZA ONESKORENÍM SÚ VYLEPŠENIA BULVÁRU

Dôvodom omeškania projektu je vylepšenie viacerých prvkov bulváru s cieľom zlepšiť podmienky pre obyvateľov, cyklistov, chodcov a cestujúcu verejnosť.

„Presúvame cyklotrasu na severnú stranu ulice s tým, že bude obojsmerná a bezpečne oddelená od cesty, čím zaniknú doposiaľ naprojektované kolízne body v priestore zastávok MHD. Takéto riešenie umožní realizáciu obojsmernej cyklotrasy, aj v časti južnej strany ulice, po zrušení dočasnej autobusovej stanice,“ odôvodnil meškanie tohto projektu tlačový odbor Magistrátu.

NOVÁ ŠTVRŤ BUDE HOTOVÁ V SEPTEMBRI 2020

Mesto informovalo, že v rámci vylepšení sa rozšíria chodníky zo 4,2 m na 5,5 m, zmení sa šírka aj počet jazdných pruhov, zvýši sa počet stromov aj drevín na tomto bulvári. Taktiež pribudne aj nový priechod pre chodcov.

Vylepšenia si vyžadujú okrem zmeny projektovej dokumentácie stavby aj niektoré ďalšie, s tým súvisiace schvaľovacie procesy.

G2 1.jpg

V septembri budúceho roka po spustení premávky na bulvári bude krátko na to otvorená aj autobusová stanica, nákupné centrum a ďalšie administratívne aj obytné budovy. Takýmto spôsobom sa zmení celkový vzhľad novovznikajúcej štvrte v oblasti Mlynských nív.

UZAVRETIE MLYNSKÝCH NÍV NEMÁ KATASTROFÁLNE NÁSLEDKY

Magistrát uviedol, že s uzavretím Mlynských nív nedošlo k výraznejšiemu skomplikovaniu dopravnej situácie, aj keď predpovede boli výrazne horšie.

„Obchádzková trasa MHD po Páričkovej a Landererovej ulici sa aj na základe doterajších skúseností javí byť dostatočnou náhradou,“ hodnotí situáciu Magistrát.

Zároveň dodáva, že skorší prejazd hromadnej dopravy cez Mlynské nivy by nijako nezlepšil ani komfort bývania ľudí v stavbou dotknutých uliciach, pretože stavba novej autobusovej stanice aj priľahlých budov tak či tak pokračuje.

Nasadoprava.sk oslovila aj odborníkov na dopravný inžiniering. Správu budeme aktualizovať.

K téme

V Brezne zaviedli MHD zdarma pre viaceré skupiny občanov V Košiciach plánujú odstaviť autá na okraji mesta, vybudujú odstavné parkoviská

Témy

Bezplatné novinky emailom z dopravy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Neprehliadnite

Prokurátor Kováčik odmieta podozrenia voči svojej osobe, vraj ide iba o účelovú diskreditáciu Foto: Ministerka Matečná prišla do parlamentu na bicykli, propagovala ekologickú dopravu Voľby by vyhral Smer-SD pred progresívcami, SNS a Matovičovo OĽaNO majú rovnakú podporu Minister Kamenický trvá na vyššej dani na cigarety, je ochotný rokovať s Dankom a návrh zmierniť Europoslanci budú hlasovať o zložení Európskej komisie, vypočujú aj Šefčoviča Na zmenu zdravotnej poisťovne ostávajú necelé 2 týždne!

Aktuálne témy

Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.

X