Ulicami Zvolena premávajú štyri nové nízkopodlažné autobusy s modernými vychytávkami

Mestská hromadná doprava, Zvolen
Jeden z nových autobusov vo Zvolene. Foto: www.facebook.com

Ľudia vo Zvolene už cestujú v niekoľkých úplne nových autobusoch. Nové vozidlá MHD sú nízkopodlažné, klimatizované a spĺňajú prísne emisné normy. Informuje o tom v tlačovej správe hovorca Zvolena Martin Svatuška.

Zvolenčania sa okrem väčšieho pohodlia môžu tešiť aj na úplné novinky, ako je bezplatné wi-fi pripojenie či možnosť nabíjania mobilného telefónu. Bezpečnosť v autobusoch zvýši kamerový systém.

Dopravu zabezpečuje SAD Zvolen

„Postupne bude v uliciach nášho mesta jazdiť 24 úplne nových autobusov, ku ktorým pribudnú ešte ďalšie štyri, na ktoré sa nám dokonca podarilo získať peniaze z eurofondov,“ uviedla k novinke zvolenská primátorka Lenka Balkovičová, podľa ktorej sa Zvolenčania môžu tešiť na úplne inú kultúru cestovania.

Obnova vozidlového parku je súčasťou zmluvy, ktorá vzišla z minuloročného verejného obstarávania.

Jej víťazom sa stala spoločnosť SAD Zvolen, ktorá ponúkla za prepravné služby cenu vo výške 2,04 eur (bez DPH) za odjazdený kilometer.

„Nové vozidlá majú jednotný vzhľad, samozrejme, vo farbách nášho mesta. V ústrety vychádzame aj starším ľuďom, mamičkám s kočíkmi či ľuďom so zdravotným postihnutím,“ dodala primátorka.

Autobusy vybavujú kamerami

Nové autobusy sú podľa hovorcu mesta nízkopodlažné a bezbariérové, sú v nich miesta vyčlenené pre telesne či zrakovo postihnutých jednotlivcov.

Mesto pristupuje dokonca k ich vybaveniu kamerovým systémom a každý jeden autobus je vybavený modernou klimatizačnou jednotkou.

Nové technológie navyše pomôžu dopravcovi i mestu získať kompletný prehľad o počte nastupujúcich či vystupujúcich, a to dokonca po jednotlivých zastávkach.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Lenka Balkovičová
Firmy a inštitúcie SAD Zvolen