Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Autobus spoločnosti SAD Prešov. Foto: sad-po.sk.
13. 12. 2018 19:25 Cestná doprava od NasaDoprava.skSITA

Mestskú autobusovú dopravu v Bardejove bude prevádzkovať naďalej SAD Prešov

Mesto Bardejov uhradí za prevádzku mestskej autobusovej dopravy v trvaní desať rokov (2019 až 2028) s plánovaným predĺžením termínu o päť rokov do konca roku 2033 spolu 11,2 milióna eur bez dane z pridanej hodnoty.

Mestskú autobusovú dopravu v Bardejove bude naďalej prevádzkovať spoločnosť SAD Prešov, a. s. Mesto Bardejov za poskytovanie týchto služieb počas desiatich rokov od 1. januára 2019 do 31. decembra 2028, vrátane plánovaného predĺženia termínu o päť rokov do 31. decembra 2033, uhradí 11,18 milióna eur bez dane z pridanej hodnoty (13,41 milióna eur vrátane DPH).

Vyplýva to z výsledku verejnej súťaže vyhlásenej v júli tohto roka. Predpokladaná hodnota zákazky bola 11,26 mil. eur bez DPH (13,51 mil. eur s DPH). Dopravca má v prvom roku novej zmluvy zabezpečiť výkony v rozsahu 54 tisíc kilometrov.

Bardejov a SAD Prešov na základe výsledku verejného obstarávania už uzavreli zmluvu o službách vo verejnom záujme vo vnútroštátnej mestskej autobusovej doprave na nasledujúcich desať rokov. Predĺžiť ju môžu podľa pravidiel Európskej únie najviac o 50 percent jej trvania, teda maximálne o päť rokov do 31. decembra 2033.

Historické centrum Bardejova. Foto: bardejov.sk.Foto: bardejov.sk.
Dve ďalšie ponuky vylúčili

SAD Prešov predložil cenu služieb na rok 2019 vo výške 745,2 tisíca eur bez DPH (894,2 tis. eur s DPH). Z toho priame náklady tvoria 648 tis. eur bez DPH – najviac na pohonné látky (214,5 tis. eur), na priame mzdy (137 tis. eur), na opravy, údržbu a udržiavanie (117 tis. eur).

Ponuky v tendri predložili traja uchádzači, okrem SAD Prešov aj spoločnosti eurobus, a. s., Košice a DZS – M.K. Trans, s. r. o., Michalovce. Ponuky týchto dvoch uchádzačov boli vylúčené pre nesplnenie podmienok účasti.

Mestskú autobusovú dopravu v Bardejove zabezpečuje SAD Prešov. Foto: sad-po.sk.Foto: sad-po.sk.
Preprava na desiatich linkách

SAD Prešov zabezpečuje mestskú autobusovú dopravu v Bardejove na desiatich linkách nízkopodlažnými autobusmi Tedom Kronos a SOR. Jednotlivé linky sú dlhé 6,5 až 14,2 kilometra, najdlhšie sú linky Ťačevská – Bardejovské Kúpele (14,2 km), Sázavského – Dlhá Lúka (12,3 km) a Dlhá Lúka – Kľušov (11,4 km)

Odporúčané články

Vodiči v prešovskej prímestskej doprave si opäť prilepšia, mzdy im zvýšia o desiatky eur Prešovská MHD bude mať jedenásť nových vozidiel

Témy

Diskusia

Bezplatné novinky emailom z dopravy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Neprehliadnite

Aktualizované: V kauze zmenky vypovedal aj Mika, s obžalovaným Pavlom R. riešil niektoré veci Juhokórejské stíhačky vystrelili varovné výstrely na ruské lietadlo, ktoré narušilo vzdušný priestor krajiny Video: Peter Sagan opísal moment zo stúpania na Tourmalet, ktorý obletel celý svet Návštevy regiónov treba kombinovať s komunikáciou v médiách, tvrdí Danko a šokoval ho Kollár Začarovaný kruh: Produkcia mäsa mení klímu a klíma potom zabíja dobytok Nezamestnanosť pod päť percent má 51 okresov na Slovensku, najmenej ľudí bez práce má Trenčín Politika do škôl patrí, zhodli sa Smer-SD, SNS a Most-Híd, ale nesúhlasia s propagandou

Aktuálne témy

Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.

X