MHD v Prešove bude opäť premávať v školskom režime, dopravný podnik tak reaguje na otvorenie škôl

Trolejbus, Prešov

Mestská hromadná doprava (MHD) v Prešove bude od pondelka 3. mája premávať podľa cestovného poriadku platného pre školský pracovný deň.

Dopravný podnik mesta Prešov (DPMP), ktorý takto reaguje na návrat žiakov do škôl, doplní aj vybrané školské spoje.

Všetky linky prejdú na školský režim

Ako pripomenul hovorca mesta Prešov Vladimír Tomek, v dôsledku obmedzení súvisiacich so šírením ochorenia COVID-19 premávali jednotlivé linky MHD celých šesť mesiacov v takzvanom prázdninovom režime. Od pondelka 3. mája však bude pre všetky spoje opäť platiť cestovný poriadok platný pre pracovný deň – školský.

„Pre žiakov, ktorí sa vrátili k prezenčnej forme vyučovania, budú naďalej k dispozícii školské spoje, ktoré budú premávať v plnom rozsahu vrátane doplnených trás spojov A a M. O aktuálnych odchodoch spojov informujú cestovné poriadky na zastávkach MHD, po novom v ľavom stĺpci,“ uviedol hovorca.

Prešov ešte nie je v ružovej fáze

DPMP sa rozhodol pre prechod na školský režim premávky v plnom rozsahu už od pondelka 3. mája napriek tomu, že okres Prešov zatiaľ nie je v ružovej fáze, s ktorou súvisí aj zvýšená mobilita stredoškolákov.

„Cieľom je priniesť cestujúcim očakávaný komfort a vyhnúť sa ďalším zbytočným zmenám v cestovnom poriadku po prechode nášho okresu do ružovej fázy,“ skonštatoval Tomek.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Vladimír Tomek
Firmy a inštitúcie Dopravný podnik mesta Prešov