Hospodársky výbor sa bude zaoberať aktuálnym mýtnym tendrom, Kremský zvolal mimoriadne rokovanie

Peter Kremský
Poslanec parlamentu za hnutie Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti Peter Kremský. Foto: SITA/Alexandra Čunderlíková

Trvajúcim tendrom na vybudovanie nového elektronického mýtneho systému sa má budúci týždeň zaoberať parlamentný výbor pre hospodárske záležitosti.

Predseda tohto výboru Peter Kremský (OĽaNO) zvolal jeho mimoriadne zasadnutie vo štvrtok 30. júna o 12:00. Informoval o tom v piatok v tlačovej správe.

Všetko má byť transparentné

Na rokovanie hospodárskeho výboru budú pozvaní minister dopravy a výstavby Andrej Doležal (nom. Sme rodina), generálny riaditeľ Národnej diaľničnej spoločnosti Vladimír Jacko, ako aj zástupcovia Združenia cestných dopravcov SR ČESMAD Slovakia, Únie autodopravcov Slovenska, Nadácie Zastavme korupciu a občianskeho združenia Slovensko.Digital.

Verejnosť nesmie mať o obstarávaní nového mýtneho systému najmenšie pochybnosti. Táto vláda sa totiž k správe štátu stavia presne opačne, ako naši predchodcovia – chceme, aby všetko bolo transparentné a ekonomicky výhodné pre občanov,“ povedal Kremský.

Chce, aby na výbore bola hĺbková a poctivá debata, ktorá uspokojivým spôsobom zodpovie verejnosti všetky otázky.

Zločinecká sieť v českom dopravnom podniku

Predseda hospodárskeho výboru pripomenul aktuálny prípad u západných susedov, kde podľa neho česká polícia odhalila zločineckú sieť v pražskom dopravnom podniku.

Nie je náhodou, že medzi hlavných podozrivých kriminalisti zaradili aj niekdajšieho šéfa slovenského železničného Carga, ktorý ho za vlády Smeru priviedol na pokraj krachu. A rovnako nie je náhoda, že tento človek pôsobil ako pravá ruka strojcu mýtneho megapodvodu Ľubomíra Vážneho,“ dodal Kremský.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Andrej DoležalĽubomír VážnyPeter KremskýVladimír Jacko
Firmy a inštitúcie ČESMAD Slovakia Združenie cestných dopravcovNadácia Zastavme korupciuNárodná diaľničná spoločnosťOĽANOSlovensko.DigitalSme rodinaSMER-SDUNAS Únia autodopravcov SlovenskaŽelezničná spoločnosť Cargo Slovakia