Minister dopravy žiada opätovné fungovanie autoškôl, teoretická výučba môže byť online

Autoskola
Foto: ilustračné, Getty Images

Minister dopravy a výstavby Andrej Doležal (Sme rodina) požiadal Ústredný krízový štáb, aby prerokoval možnosť fungovania autoškôl počas koronakrízy. Informovalo o tom v utorok ministerstvo s tým, že zároveň pripravilo zmenu vyhlášky, ktorá umožní vyučovať 100 percent teórie online.

Pripravili zmenu vyhlášky

Uvedomujem si, aké závažné dôsledky spôsobili opatrenia proti šíreniu koronavírusu taxislužbám, či autoškolám a ďalším prevádzkam v rezorte dopravy. Teší ma, že v druhej fáze uvoľňovania prevádzok budú môcť taxikári voziť za sprísnených hygienických podmienok aj ľudí,“ povedal Doležal. „Intenzívne však pracujeme na pomoci ďalším zasiahnutým prevádzkam, medzi nimi aj autoškolám,“ ubezpečil minister dopravy a výstavby.

Viac o téme: Koronavírus

Už v súčasnosti môže podľa rezortu dopravy prebiehať časť vodičského kurzu online, maximálne však 20 percent teoretickej výučby. Ministerstvo dopravy preto pripravilo zmenu vyhlášky, ktorá umožní 100 percent teoretického vyučovania online. Z dôvodu legislatívneho procesu môže novela vstúpiť do platnosti najskôr 23. mája 2020.

Súlad s vývojom situácie

Povolenie praktickej časti výučby závisí od prerokovania žiadosti ministerstva na Ústrednom krízovom štábe. Rozhodujúce slovo, dodal rezort dopravy, tak bude mať v tomto prípade hlavný hygienik SR.

Napriek závažnosti ekonomických strát sú podľa ministerstva všetky opatrenia Ústredného krízového štábu v súlade s vývojom epidemiologickej situácie. Ministerstvo dopravy a výstavby ich plne rešpektuje a verí, že vďaka ich dodržiavaniu bude možné v krátkom čase obnoviť zatvorené prevádzky obchodov a služieb.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Andrej Doležal
Firmy a inštitúcie MDV Ministerstvo dopravy a výstavby SR