Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Výstavba úseku D2 Budimír - Bidovce
Minister dopravy a výstavby Árpád Érsek kontroloval za účasti členov monitorovacieho výboru Operačného programu Integrovaná infraštruktúra, zástupcov Európskej komisie a poradného orgánu JASPERS postup prác na diaľničnej stavbe D1 Budimír – Bidovce. Košice, 19. november 2018. Foto: SITA/Viktor Zamborský Foto: SITA/Viktor Zamborský
20. 06. 2019 12:36 Cestná dopravaBudimír od NasaDoprava.skSITA

Minister Érsek kontroloval práce na diaľničnom úseku Budimír – Bidovce, ukončiť by ho mali načas

KOŠICE 20. júna (WebNoviny.sk) – Diaľničný úsek Budimír – Bidovce v okrese Košice – okolie bude otvorený do konca roka. Na kontrole tohto diaľničného úseku to vo štvrtok potvrdil minister dopravy a výstavby SR Árpád Érsek.

Úsek má byť hotový v decembri 2019

Úsek diaľnice D1 Budimír – Bidovce v dĺžke 14,4 km má byť hotový v decembri 2019. V týchto dňoch pokládajú izoláciu a montujú príslušenstvo na mostných objektoch. Na cestných objektoch robia konštrukčné vrstvy vozovky a kanalizáciu.

Taktiež prebiehajú práce na zárubných múroch. Stavba má 23 mostných objektov a 3 mimoúrovňové križovatky v Budimíre, Košických Oľšanoch a Bidovciach.

Výstavba je financovaná z OP Integrovaná infraštruktúra, celková výška nenávratného finančného príspevku predstavuje 203 mil. eur.

Som rád, že na tejto stavbe sa nám darí dodržiavať termíny a stíhame ju odovzdať motoristom do konca roka. Som veľmi rád, že táto stavba bude odovzdaná do užívania riadne a včas,“ uviedol minister Érsek.

Pracujú aj na úseku rýchlostnej cesty

Ako ďalej informoval, intenzívne pracujú aj na cestnom úseku rýchlostnej cesty R2 Šaca – Košické Olšany, ktorá bude prepájať diaľnicu D1 s úsekom R4 Košice – Milhošť.

Vyhlásili sme súťaž na zhotoviteľa stavby na druhý úsek Šaca – Košické Olšany a pre veľký záujem uchádzačov sme predĺžili lehotu na predkladanie ponúk. Uchádzači tak majú čas na prípravu kvalitnej ponuky,“ dodal minister.

Úsek Šaca – Košické Olšany by sa mal podľa Érseka začať stavať hneď po dokončení úseku Budimír – Bidovce a jej prvá časť by mala byť hotová v roku 2022.

Z Bidoviec na štátnu hranicu s Ukrajinou sú ďalšie štyri úseky, na ktoré už máme platné záverečné stanovisko EIA a rozbiehajú sa ďalšie prípravne práce na získanie územného rozhodnutia,“ informoval podpredseda predstavenstva NDS Ladislav Dudáš. Ako ďalej uviedol súčasťou tohto úseku bude aj tunel Dargov s dĺžkou štyri kilometre.

Odporúčané články

Hlavným dôvodom na odvolávanie Érseka je podľa opozičnej SaS tunel Višňové Výstavba západného obchvatu Prešova na D1 pokračuje podľa plánu

Témy

Viac k osobnosti z článku

Bezplatné novinky emailom z dopravy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Neprehliadnite

Ministerstvo sa najviac natrápilo so zastavením exekúcií, Gálovi prešli aj iné kľúčové zákony Výdatné raňajky, večera o ôsmej, ale aj niečo na dobrú noc. Kedy a čo jedia cyklisti na Tour de France? Video: Zemetrasenie poškodilo hinduistický chrám na Bali, evakuovali hotely aj nemocnicu Von der Leyen by umožnila ďalší odklad brexitu, ale Boris Johnson oddialenie odmieta Čaká nás čiastočné zatmenie Mesiaca, Slováci budú môcť pozorovať aj planéty Saturn a Jupiter

Aktuálne témy

Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.

X