Minister Érsek kontroloval práce na diaľničnom úseku Budimír - Bidovce, ukončiť by ho mali načas

Výstavba úseku D2 Budimír - Bidovce
Minister dopravy a výstavby Árpád Érsek kontroloval za účasti členov monitorovacieho výboru Operačného programu Integrovaná infraštruktúra, zástupcov Európskej komisie a poradného orgánu JASPERS postup prác na diaľničnej stavbe D1 Budimír – Bidovce. Košice, 19. november 2018. Foto: SITA/Viktor Zamborský Foto: SITA/Viktor Zamborský

KOŠICE 20. júna (WebNoviny.sk) – Diaľničný úsek Budimír – Bidovce v okrese Košice – okolie bude otvorený do konca roka. Na kontrole tohto diaľničného úseku to vo štvrtok potvrdil minister dopravy a výstavby SR Árpád Érsek.

Úsek má byť hotový v decembri 2019

Úsek diaľnice D1 Budimír – Bidovce v dĺžke 14,4 km má byť hotový v decembri 2019. V týchto dňoch pokládajú izoláciu a montujú príslušenstvo na mostných objektoch. Na cestných objektoch robia konštrukčné vrstvy vozovky a kanalizáciu.

Taktiež prebiehajú práce na zárubných múroch. Stavba má 23 mostných objektov a 3 mimoúrovňové križovatky v Budimíre, Košických Oľšanoch a Bidovciach.

Výstavba je financovaná z OP Integrovaná infraštruktúra, celková výška nenávratného finančného príspevku predstavuje 203 mil. eur.

Som rád, že na tejto stavbe sa nám darí dodržiavať termíny a stíhame ju odovzdať motoristom do konca roka. Som veľmi rád, že táto stavba bude odovzdaná do užívania riadne a včas,“ uviedol minister Érsek.

Pracujú aj na úseku rýchlostnej cesty

Ako ďalej informoval, intenzívne pracujú aj na cestnom úseku rýchlostnej cesty R2 Šaca – Košické Olšany, ktorá bude prepájať diaľnicu D1 s úsekom R4 Košice – Milhošť.

Vyhlásili sme súťaž na zhotoviteľa stavby na druhý úsek Šaca – Košické Olšany a pre veľký záujem uchádzačov sme predĺžili lehotu na predkladanie ponúk. Uchádzači tak majú čas na prípravu kvalitnej ponuky,“ dodal minister.

Úsek Šaca – Košické Olšany by sa mal podľa Érseka začať stavať hneď po dokončení úseku Budimír – Bidovce a jej prvá časť by mala byť hotová v roku 2022.

Z Bidoviec na štátnu hranicu s Ukrajinou sú ďalšie štyri úseky, na ktoré už máme platné záverečné stanovisko EIA a rozbiehajú sa ďalšie prípravne práce na získanie územného rozhodnutia,“ informoval podpredseda predstavenstva NDS Ladislav Dudáš. Ako ďalej uviedol súčasťou tohto úseku bude aj tunel Dargov s dĺžkou štyri kilometre.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Árpád Érsek
Firmy a inštitúcie MDV Ministerstvo dopravy a výstavby SR