Ministerstvo dopravy dá na záchytné parkovisko v Ivanke pri Dunaji viac než dva milióny eur

Nové dieslové autá už nezaťažujú ŽP tak, ako kedysi. Dnes sa doťahujú na benzínové motory
Foto: ilustračné, Getty images

Ministerstvo dopravy a výstavby SR (MDV) poskytne Železniciam Slovenskej republiky (ŽSR) na vybudované záchytné parkovisko v Ivanke pri Dunaji (okrese Senec) nenávratný finančný príspevok v maximálnom objeme viac ako dva milióny eur.

Výstavbu ukončili začiatkom júla

Z toho prostriedky Kohézneho fondu Európskej únie predstavujú 1,74 mil. eur (85 % z celkových oprávnených výdavkov) a zdroje zo štátneho zvyšných 307 tis. eur (15 %).

Vyplýva to zo zverejnenej zmluvy o poskytnutí nenávratného finančného príspevku na realizáciu aktivít projektu medzi rezortom dopravy ako poskytovateľom a ŽSR ako prijímateľom v Centrálnom registri zmlúv.

Cieľom investície ŽSR je zvýšenie prepravy cestujúcich v železničnej doprave a odľahčenie cestnej siete do Bratislavy.

Výstavbu záchytného parkoviska v Ivanke pri Dunaji so 158 miestami pre autá a s 80 miestami pre bicykle ukončili začiatkom júla tohto roka.

Plánujú vybudovať ďalšie parkoviská

Parkovisko pre integrovanú automobilovú dopravu je pri miestnej železničnej zastávke, je rozdelené na ľavú časť so 78 miestami a na pravú časť s 80 miestami pre automobily, pričom v oboch častiach sú po tri parkovacie miesta pre imobilné osoby.

S výstavbou parkoviska začali vlani v októbri, celkové oprávnené výdavky na projekt financovaný z rozpočtu EÚ cez Operačný program Integrovaná infraštruktúra dosiahli vyše 1,7 mil. eur.

Stavebné práce uskutočnila spoločnosť Metrostav, a. s. a ŽSR realizovali investíciu. Po vybudovaní záchytných parkovísk v Pezinku a Ivanke pri Dunaji plánujú ŽSR výstavbu ďalších s využitím eurofondov v Nových Košariskách (miestna časť Dunajskej Lužnej) a v Zohore.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie MDV Ministerstvo dopravy a výstavby SRŽSR Železnice Slovenskej republiky