Ministerstvo dopravy podporuje výstavbu diaľnice na Zemplíne, pripravuje sa štúdia uskutočniteľnosti

diaľnica
Diaľnica cez Zemplín môže byť realitou. Foto: ilustračné, www.gettyimages.com.

Ministerstvo dopravy a výstavby podporuje iniciatívu Diaľnica na Zemplín. Ako informoval prostredníctvom sociálnych sietí štátny tajomník rezortu dopravy a výstavby Jaroslav Kmeť, bez rýchlociest a diaľnic slovenské regióny strádajú, lebo investori sa tam nehrnú, práce je málo a napokon sú obyvatelia húfne nútení opúšťať svoje domovy a migrovať za lepšími príležitosťami.

Ako zároveň upozornil, regióny prichádzajú o svoju dušu a stávajú sa ešte ospalejšími. Podľa neho túto situáciu veľmi dobre poznajú aj obyvatelia Zemplína, kde sa nachádza až sedem z najmenej rozvinutých okresov. Aj preto jeho ministerstvo chce čo najskôr vyriešiť problémy s nedostatočnou výstavbou ciest na Zemplíne.

Nemáme čarovný prútik, lebo len ten by v tomto prípade vyriešil problém s desiatkami rokov zanedbanou výstavbou, ale máme chuť si sadnúť za spoločný stôl a hľadať riešenia. Pretože raz už niekto začať musí,“ podotkol Jaroslav Kmeť, ktorý za krok vpred považuje, že minister dopravy a výstavby Andrej Doležal už vymenoval historicky prvého poradcu pre prípravu výstavby diaľnice na Zemplín. Momentálne sa podľa jeho slov pripravuje aj štúdia uskutočniteľnosti.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Andrej DoležalJaroslav Kmeť
Firmy a inštitúcie MDV Ministerstvo dopravy a výstavby SR