Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
11. 10. 2017 16:05 Ostatné od NasaDoprava.skSITA

Ministerstvo dopravy a výstavy splnilo vyše polovicu úloh z Revízie výdavkov

Rezort dopravy implementuje celkovo 32 opatrení zameraných na efektívnejšie využívanie verejných zdrojov a zvýšenie hodnoty za peniaze z verejných financií

BRATISLAVA 11. októbra (SITA) – Ministerstvo dopravy a výstavby SR (MDV) v prvom polroku tohto roka splnilo 62 % úloh z Revízie výdavkov na tento rok, čo je najviac zo všetkých troch rezortov zapojených do tohto pilotného projektu. Informovalo o tom MDV. Rezort dopravy implementuje celkovo 32 opatrení zameraných na efektívnejšie využívanie verejných zdrojov a zvýšenie hodnoty za peniaze z verejných financií.

„Snažíme sa neustále zvyšovať efektivitu využívania verejných zdrojov a projekt Revízie výdavkov je pre nás jeden z nástrojov ako tento cieľ splniť,“ povedal minister dopravy a výstavby Árpád Érsek. „Som rád, že sme zaznamenali pokrok v tejto oblasti a splnili sme viac ako polovicu úloh, ktoré sme si stanovili,“ uviedol s tým, že cieľom je stále hľadať možnosti ako efektívnejšie využívať peniaze, ktoré majú k dispozícií.

Hodnotia ďalšie tri prioritné úseky rýchlostných ciest

Rezort dopravy považuje za prvé výsledky plnenia úloh aktualizovanie metodiky hodnotenia projektov a poskytovanie všetkých dát k posudzovaným stavbám pre kontrolné hodnotenie Útvaru hodnoty za peniaze. „Aj na základe pozitívneho hodnotenia projektu R3 Tvrdošín – Nižná sa už začalo s verejným obstarávaním toho úseku,“ priblížila hovorkyňa ministerstva dopravy a výstavby Karolína Ducká.

„Aktuálne spolupracuje ministerstvo financií a dopravy na hodnotení ďalších troch prioritných úsekov rýchlostných ciest, ktoré plánuje Národná diaľničná spoločnosť stavať a troch ťahov ciest I. triedy od Slovenskej správy ciest,“ dodala.

Nákup elektriny pre Železnice SR sa výrazne zefektívnil

Rezort dopravy začal aj pilotný projekt webstránky detailne informujúcej o projektoch Operačného programu Integrovaná infraštruktúra, ktorej obsah sa bude ďalej dopĺňať.

Výrazne sa podľa ministerstva zefektívnil aj nákup elektriny pre Železnice SR, kde sa za prvý polrok podarilo prekročiť určený cieľ úspor viac ako trojnásobne (namiesto 500 tis. eur ušetrili 1,6 mil. eur). Medzi ďalšie opatrenia, ktoré prispejú k účelnému vynakladaniu verejných prostriedkov na dopravu, označilo ministerstvo detailné sledovanie možností maximálneho využitia predchádzajúcich stupňov projektovej dokumentácie.

Do pilotného projektu Revízie výdavkov sú zapojené aj Ministerstvo zdravotníctva SR a Úrad podpredsedu vlády pre investície a informatizáciu SR.

K téme

Hnutie OĽaNO predstavilo opatrenia na zlepšenie verejnej dopravy Rezort dopravy analyzuje dopady eliminácie tratí bez a s minimálnou osobnou dopravou

Témy

Diskusia

Bezplatné novinky emailom z dopravy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Neprehliadnite

Vždy nadáva a uráža, obul sa Danko do Matoviča a kritizoval aj Kotlebu a ministra Kamenického Foto: Matej Trusa sa v zápase Fortuna ligy vážne zranil, z ihriska išiel rovno na operáciu Johnson podľa Camerona nikdy neveril v brexit a podporil ho iba pre svoju politickú kariéru Foto: K patrónke Slovenska do Šaštína prišlo viac ako 30-tisíc pútnikov Video+foto: Otec počas svadobného dňa svojej dcéry vyhodil do vzduchu vlastný dom Čo najviac ohrozuje rodiny na Slovensku? Registrované partnerstvá to podľa prieskumu nie sú Na diaľnici D1 sa zrazili dve autá, nehoda si vyžiadala aj jednu obeť

Aktuálne témy

Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.

X