Ministerstvo dopravy a výstavy splnilo vyše polovicu úloh z Revízie výdavkov

Rezort dopravy implementuje celkovo 32 opatrení zameraných na efektívnejšie využívanie verejných zdrojov a zvýšenie hodnoty za peniaze z verejných financií

BRATISLAVA 11. októbra (SITA) – Ministerstvo dopravy a výstavby SR (MDV) v prvom polroku tohto roka splnilo 62 % úloh z Revízie výdavkov na tento rok, čo je najviac zo všetkých troch rezortov zapojených do tohto pilotného projektu. Informovalo o tom MDV. Rezort dopravy implementuje celkovo 32 opatrení zameraných na efektívnejšie využívanie verejných zdrojov a zvýšenie hodnoty za peniaze z verejných financií.

„Snažíme sa neustále zvyšovať efektivitu využívania verejných zdrojov a projekt Revízie výdavkov je pre nás jeden z nástrojov ako tento cieľ splniť,“ povedal minister dopravy a výstavby Árpád Érsek. „Som rád, že sme zaznamenali pokrok v tejto oblasti a splnili sme viac ako polovicu úloh, ktoré sme si stanovili,“ uviedol s tým, že cieľom je stále hľadať možnosti ako efektívnejšie využívať peniaze, ktoré majú k dispozícií.

Hodnotia ďalšie tri prioritné úseky rýchlostných ciest

Rezort dopravy považuje za prvé výsledky plnenia úloh aktualizovanie metodiky hodnotenia projektov a poskytovanie všetkých dát k posudzovaným stavbám pre kontrolné hodnotenie Útvaru hodnoty za peniaze. „Aj na základe pozitívneho hodnotenia projektu R3 Tvrdošín – Nižná sa už začalo s verejným obstarávaním toho úseku,“ priblížila hovorkyňa ministerstva dopravy a výstavby Karolína Ducká.

„Aktuálne spolupracuje ministerstvo financií a dopravy na hodnotení ďalších troch prioritných úsekov rýchlostných ciest, ktoré plánuje Národná diaľničná spoločnosť stavať a troch ťahov ciest I. triedy od Slovenskej správy ciest,“ dodala.

Nákup elektriny pre Železnice SR sa výrazne zefektívnil

Rezort dopravy začal aj pilotný projekt webstránky detailne informujúcej o projektoch Operačného programu Integrovaná infraštruktúra, ktorej obsah sa bude ďalej dopĺňať.

Výrazne sa podľa ministerstva zefektívnil aj nákup elektriny pre Železnice SR, kde sa za prvý polrok podarilo prekročiť určený cieľ úspor viac ako trojnásobne (namiesto 500 tis. eur ušetrili 1,6 mil. eur). Medzi ďalšie opatrenia, ktoré prispejú k účelnému vynakladaniu verejných prostriedkov na dopravu, označilo ministerstvo detailné sledovanie možností maximálneho využitia predchádzajúcich stupňov projektovej dokumentácie.

Do pilotného projektu Revízie výdavkov sú zapojené aj Ministerstvo zdravotníctva SR a Úrad podpredsedu vlády pre investície a informatizáciu SR.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie MDV Ministerstvo dopravy a výstavby SR