Mobilná aplikácia Ubian prináša cestovanie verejnou hromadnou dopravou na celom Slovensku

Električka v Bratislave
Foto: ilustračné, SITA/Diana Černáková.

Aplikácia pokrýva viac ako 93-tisíc spojov verejnej hromadnej dopravy.

BRATISLAVA – Mobilná aplikácia Ubian prináša cestovanie verejnou hromadnou dopravou, ako aj dopravné informácie z celého Slovenska. Na dnešnej tlačovej konferencii ju novinárom predstavil Chief executive Officer zo spoločnosti Transdata Branislav Jurčišin s tým, že aplikácia pokrýva viac ako 93-tisíc spojov verejnej hromadnej dopravy. Dodal, že ľudia vďaka aplikácii majú možnosť vyhľadávať si trasy a spoje, a mať neustále prehľad o dopravnej situácii i polohe vozidiel.

Cestujúci si zistí najrýchlejšie trasy, časy odchodov

Podľa prezidenta Zväzu autobusovej dopravy a generálneho riaditeľa Slovak Lines Petra Sádovského podniky slovenskej autobusovej dopravy spolupracujú so spoločnosťou Transdata v snahe zlepšovať verejnú osobnú dopravu. “Vďaka aplikácii si cestujúci zistí najrýchlejšie trasy, časy odchodov, alebo si overí, či autobus prichádza načas,“ uviedol ďalej Sádovský.

Prezident Zväzu autobusovej dopravy a generálny riaditeľ Slovak Lines Peter Sádovský. Foto: SITA/Jozef Jakubčo.

Aplikácia poskytuje cestovné poriadky 116 dopravcov

Ubian je online a mobilná aplikácia, ktorej cieľom je sprístupniť jednoduché cestovanie širokej verejnosti vo všetkých formách verejných dopravných prostriedkov. Aplikácia disponuje celoslovenským pokrytím. Ľuďom poskytuje napríklad cestovné poriadky 116 dopravcov, reálnu pozíciu vozidiel verejnej osobnej dopravy, zastávky verejnej osobnej dopravy s mapovým podkladom pre pešiu navigáciu či trasy liniek verejnej osobnej dopravy.

Aplikácia je dostupná pre operačné systémy iOS aj Android a je možnosť ju používať aj offline, to znamená, že keď má cestujúci vypnuté mobilné dáta. Cestovné poriadky Ubian nájdu ľudia aj na internetovej stránke www.ubian.sk.

Slovak Lines - linka Viedeň
Ilustračné foto: slovaklines.sk.
Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom