Most v mestskej časti Vranie zrekonštruujú, uzavretý bude počas dvoch letných mesiacov

Rekonštrukcia mosta, Vranie
Premostenie je v prevádzke od marca 2017 a aktuálne slúži na odľahčenie dopravy. Foto: www.facebook.com

Národná diaľničná spoločnosť (NDS) avizuje rekonštrukciu dočasného premostenia v žilinskej mestskej časti Vranie. Ako informovala hovorkyňa NDS Eva Žgravčáková, rekonštrukčné práce sú naplánované na júl a august a trvať by mali šesť týždňov. Počas tohto obdobia bude most neprejazdný.

Stavebné práce nad riekou Kysuca

Dočasné premostenie rieky Kysuca medzi cestami I/11 a III/2095 tvoria dva dvojpoľové mosty, každý pre jeden smer dopravy.

„Počas rekonštrukcie vykonáme nevyhnutnú výmenu jedného z mostných polí. Stavebné práce budú pozostávať z osadenia dočasného dopravného značenia a betónových zvodidiel, úpravy vstupu do koryta rieky Kysuca pre autožeriav, demontáže, odvozu, dovozu a montáže jedného mostného poľa. Po montáži nového mosta uvedieme breh koryta rieky do pôvodného stavu, vykonáme statické zaťažovacie skúšky a po súhlase špeciálneho stavebného úradu obnovíme cestnú premávku na mostoch,“ priblížila rekonštrukčné plány Žgravčáková.

Most bude úplne uzavretý

Rekonštrukčné práce si podľa hovorkyne NDS vyžiadajú úplnú uzáveru mosta a oba jazdné smery budú šesť týždňov neprejazdné.

„Doprava bude presmerovaná na okolité komunikácie. Presný termín, ako aj spôsob vedenia dopravy oznámime verejnosti po schválení prác príslušnými dotknutými orgánmi,“ doplnila Žgravčáková.

Premostenie postavili pred štyrmi rokmi

Dočasné premostenie bolo postavené z dôvodu vyhlásenia mimoriadnej situácie pre poruchy na miestnej komunikácii v obci Vranie a potreby vytvorenia obchádzkovej trasy.

Premostenie je v prevádzke od marca 2017 a aktuálne slúži na odľahčenie dopravy na dotknutých cestách I. a III. triedy. Doprava po mostoch je povolená len osobným autám do 3,5 tony s obmedzením rýchlosti do 10 kilometrov za hodinu.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Eva Žgravčáková
Firmy a inštitúcie Národná diaľničná spoločnosť (NDS)