Motoristi sa musia pripraviť na obmedzenia pre likvidáciu odpadu z lokality Majetkár

NDS - obmedzenie
Foto: ilustračné, NDS.
Košický magistrát predpokladá, že práce potrvajú osem pracovných dní

Motoristi prechádzajúci od Zeleného dvora v smere do Košíc sa od stredy 5. júna musia pripraviť na obmedzenie premávky na tomto diaľničnom privádzači.

Od stredy od 7:00 do 17:30, a potom v rovnakom čase ďalších približne osem dni, bude doprava v lokalite Majetkár v intraviláne mestskej časti Košice – Sídlisko Ťahanovce presmerovaná do jedného jazdného pruhu. Informoval o tom dnes v tlačovej správe Magistrát mesta Košice.

Stane sa tak na základe rozhodnutia odboru starostlivosti o životné prostredie Okresného úradu Košice. Mesto totiž musí do 30. júna zabezpečiť zhodnotenie alebo zneškodnenie odpadov uložených v rozpore so zákonom nad usadlosťou Majetkár.

Obmedzenia na osem pracovných dní

Motoristi budú musieť od 5. júna až do ukončenia prác v smere do Košíc využívať medzi 7:00 a 17:30 v blízkosti lokality Majetkár výlučne ľavý jazdný pruh. Pravý jazdný pruh bude v tom čase uzavretý. Bude totiž určený na vjazd do záhradkárskej lokality, nakladanie komunálneho odpadu do veľkoobjemových kontajnerov a ich následný odvoz.

Po ukončení prác každý deň budú od 17:30 oba jazdné pruhy prejazdné. Magistrát predpokladá, že práce potrvajú osem pracovných dní.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom