Na dvoch uliciach v Humennom majú nový asfalt, mesto práce reklamovalo

Asfalt
Foto: GettyImages
Pri rekonštrukcii Gaštanovej ulice sa objavili nedostatky, ktoré teraz musia odstrániť

Obyvatelia Komenského a Gaštanovej ulice v Humennom sa dočkali nového asfaltu na ceste, ale i priľahlých chodníkoch. Pri rekonštrukcii za takmer 147-tisíc eur sa však vyskytli nedostatky, ktoré teraz musia na Gaštanovej ulici opraviť. Agentúru SITA o tom informovala Michaela Dochánová z tlačového referátu mesta Humenné.

Gaštanovú ulicu rekonštruovali v dvoch etapách, keďže na oprave sa podieľala okrem mesta aj Východoslovenská vodárenská spoločnosť (VVS a.s.). Tá financovala prvú etapu, v ktorej pribudlo na komunikáciách vyše 880 metrov štvorcových a pri oprave chodníkov 37 metrov štvorcových asfaltu.

V druhej, spoločnej etape, pribudlo takmer 1 500 metrov štvorcových asfaltu na komunikáciách a ďalších takmer 120 metrov štvorcových pri obnove chodníkov. Zároveň vymenili obrubníky v dĺžke vyše 430 metrov.

Asfalt na niektorých úsekoch vymenia

Keďže sa ale po prácach vyskytli nerovnosti povrchu, na ktoré upozornili aj obyvatelia, mesto požiadalo o opätovnú opravu komunikácie. Kompetentní sa zhodli konkrétne na oprave úsekov Gaštanovej ulice v križovatke so Starinskou ulicou, pri vstupe do areálu Lesného závodu a na začiatku ulice pri Dentálnom centre.

Asfalt_stop.jpg
Foto: Pixabay.com

„Oprava uvedených častí ulice bude pozostávať z odfrézovania nerovného povrchu a následne z uloženia nového asfaltu. Potrvá približne dva týždne s tým, že zmluvne bola dohodnutá 60 mesačná doba, v rámci ktorej má humenská samospráva právo reklamovať ďalšie prípadné vady,“ informovala Dochánová.

Komenského ulicu mesto opravilo v spolupráci s VVS na ploche vyše 1500 metrov štvorcových. Výmena obrubníkov sa týkala necelých 380 metrov, pričom nový asfalt pribudol na ploche takmer 40 metrov štvorcových.

Rekonštrukcia oboch ulíc spočívala vo výmene obrubníkov v tých úsekoch, kde sa menil asfaltový kryt po celej šírke komunikácie. Neskôr sa samotný asfaltový kryt ciest opravil a osadilo sa 23 nových uličných vpustí.

„Na Komenského ulici osadili 12 a na Gaštanovej ulici 11 vpustí,“ uviedla Dochánová. Rekonštrukciu obidvoch úsekov realizovala firma Eko Svip s.r.o. Sabinov v sume takmer 147-tisíc eur s DPH.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom