Na električku v Bratislave si počkáte dlhšie, nočný zákaz vychádzania ovplyvní aj jednu linku autobusu

Do Karlovej Vsi opäť premáva električka
Ministerka Veronika Remišová odsúhlasila vyzvanie na nákup 30 nových moderných električiek. Foto: ilustračné, SITA/Ľudovít Vaniher

Intervaly večerných jázd električiek v Bratislave z dôvodu zákazu vychádzania budú dlhšie. V tlačovej správe o tom informovala hovorkyňa Dopravného podniku Bratislava (DPB) Ľubica Melcerová. „Z dôvodu zákazu vychádzania po 20:00 budú električky aj linka 95 premávať v zredukovanom intervale. Linky, ktoré nepremávali cez jarné prázdniny sa neobnovia,“ uviedla hovorkyňa.

Od začiatku jarných prázdnin nepremávalo šesť menej vyťažených liniek bratislavskej MHD s číslami 7, 94, 191, 192, 196 a 208. „Z dôvodu zníženej mobility a avizovaných úsporných opatrení sa ich premávka nateraz neobnoví,“ doplnila.

Viac o téme: Koronavírus

Od pondelka 8. marca príde k zmene na všetkých električkových linkách. „Z dôvodu nariadenia vlády o zákaze vychádzania po 20:00 budú premávať s dvojnásobným intervalom, t. j. namiesto sedem až osemminútového intervalu budú jazdiť každých 15 minút,“ spresnila hovorkyňa s tým, že zmena večerného intervalu rovnakým spôsobom ovplyvní aj autobusovú linku 95, ktorá nadväzuje na električku linky 3.

Výpadok tržieb v DPB aj naďalej narastá. „Po najkritickejšom mesiaci januári 2021, keď bol výpadok 2,5 milióna eur, sa situácia nelepší. Vo februári zaznamenal DPB výpadok tržieb vo výške ďalších dvoch miliónov, spolu je to od marca už hrozivých 23 miliónov eur,“ uzavrela hovorkyňa.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Ľubica Melcerová
Firmy a inštitúcie DPB Dopravný podnik Bratislava