Na letisku v Bratislave za desať mesiacov uskutočnili 21 666 vzletov a pristátí

Ryanair
Foto: ilustračné, SITA/AP.

Letisko M. R. Štefánika v Bratislave vybavilo od začiatku tohto roka do konca októbra spolu na prílete a odlete 1 268 859 pasažierov.

21 666 vzletov a pristátí

V októbri vypravilo takmer stotisíc cestujúcich, miera obnovy počtu cestujúcich z roku 2019 tak dosiahla za uplynulý mesiac 61 % (v septembri to bolo 67 %).

Letisková spoločnosť o tom informovala v tlačovej správe s tým, že za desať mesiacov sa uskutočnilo na letisku 21 666 vzletov a pristátí, z toho v októbri 1 925 letov.

Koniec letných charterových letov

Medzi najpopulárnejšie destinácie v pravidelnej doprave v uplynulom mesiaci patrili Londýn, Miláno a Dublin. Najviac cestujúcich v októbri prepravili letecké spoločnosti Ryanair, Wizz Air a Smartwings.

„V októbri sa zároveň skončilo obdobie letných dovolenkových charterových letov a koncom mesiaca prešlo letisko z letného na zimný letový poriadok. Ten bude platiť do 25. marca 2023,“ pripomenula PR špecialistka bratislavského letiska Veronika Hauswaldová.

V zimnej letovej sezóne pravidelné lety zabezpečujú prepravcovia Ryanair, Smartwings, Wizz Air a Air Cairo. „Počas zimy sú plánované aj série charterových dovolenkových letov do exotických destinácii, akými sú Omán, Zanzibar či Kapverdské ostrovy,“ dodala Hauswaldová.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Veronika Hauswaldová
Firmy a inštitúcie Letisko M. R. Štefánika