Na opravu ciest v Bratislave prispeje vláda jedenástimi miliónmi eur

Na opravu ciest v Bratislave prispeje vláda jedenástimi miliónmi eur. Ilustračné foto: bratislava.sk.

Na cesty dá vláda hlavnému mestu desať miliónov eur, ďalší milión eur na obnovu ciest dostane bratislavské Staré Mesto.

BRATISLAVA 13. decembra (SITA) – Vláda SR dá na opravu ciest v hlavnom meste SR Bratislave jedenásť miliónov eur. Vyplýva to z výsledkov dnešného rokovania vlády, ktoré sa venovalo riešeniu aktuálnych potrieb mesta Bratislavy ako hlavného mesta SR. Bod bol prvým v programe rokovania kabinetu.

Vláda súhlasí s tým, že na cesty dá hlavnému mestu SR Bratislave desať miliónov eur, ďalší milión eur na obnovu ciest dostane bratislavské Staré Mesto. Okrem toho dva milióny eur na rekonštrukciu komunikácií vláda tejto mestskej časti požičia. Spolu teda vláda poskytne hlavnému mestu na cesty trinásť miliónov eur.

Ilustračné foto: Bratislava – Ružinov.

Staré Mesto rozhodne o prijatí  pôžičky

Minister financií Peter Kažimír má uvoľniť dotácie hlavnému mestu a Starému Mestu do 31. januára 2018. Dvojmiliónovú pôžičku na staromestské cesty dá ministerstvo samospráve do pätnástich pracovných dní po rozhodnutí miestneho zastupiteľstva Mestskej časti Bratislava – Staré Mesto o prijatí návratnej finančnej výpomoci.

Minister dopravy predloží plán výstavby osobných terminálov 

Primátor Bratislavy Ivo Nesrovnal na utorkovom brífingu novinárom povedal, že témou, ktorá najviac trápi Bratislavu, je doprava v meste. Podľa neho by sa tento problém dal vyriešiť intenzívnejšími jazdami železničnej dopravy i terminálmi integrovanej dopravy. Výsledkom dnešného rokovania vlády je teda aj to, aby minister dopravy a výstavby Árpád Érsek do 31. januára 2018 predložil plán a harmonogram výstavby terminálov integrovanej osobnej dopravy.

Primátor Bratislavy Ivo Nesrovnal. Foto: SITA/Peter Maďar.

Primátor verí, že veci sa začnú hýbať rýchlejšie

Podľa primátora táto vláda konečne rozumie Bratislave a začne sa venovať hlavnému mestu. Pred médiami tiež spomenul, že vzťah vlády a hlavného mesta môže byť aj konštruktívny, bez ohľadu na politickú príslušnosť. „Máme ciele, ktoré presahujú rok až tri a na to potrebujeme spoluprácu s vládou. Rokovanie vlády je tou platformou, kde sa majú takéto veci otvoriť,“ poznamenal Nesrovnal s tým, že verí, že po rokovaní vlády sa veci začnú hýbať rýchlejšie.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom