Na Račianskom mýte v Bratislave rozšírili električkové zastávky, pribudli aj nové semafory (video)

Električka, račianske mýto
Foto: Reprofoto, www.facebook.com

Na Račianskom mýte v Bratislave rozšírili električkové zastávky, pribudli aj nové semafory. Rekonštrukciu, ktorú spustil Dopravný podnik Bratislava (DPB) začiatkom augusta, dokončili tento týždeň.

„Za rekordne krátky čas sa nám podarilo z nebezpečného a najfrekventovanejšieho prestupného uzla na Slovensku spraviť bezpečnú, komfortnú križovatku pre všetkých účastníkov cestnej premávky,“ uviedol DPB na sociálnej sieti.

Priechody pre chodcov bez bariér

V rámci rekonštrukcie rozšírili električkové zastávky takmer o polovicu. „Zvýšili sme tiež nástupné hrany, vďaka čomu zdravotne znevýhodnení cestujúci získali možnosť bezbariérového nástupu a výstupu do nízkopodlažných vozidiel,“ poznamenal dopravný podnik.

Zastávky získali nový vzhľad vďaka novej dlažbe, pribudli ekologické prístrešky so solárnymi panelmi a nové modulárne označníky.

„Zvýšili sme bezpečnosť chodcov vďaka zdvojnásobeniu šírky ostrovčeka, cez ktorý prechádzajú chodci smerujúci na Šancovú, obnovili sme odbočenie zo Šancovej na Račiansku ulicu a opravili ostrovček pre peších medzi Radlinského a Legionárskou,“ dodal DPB. Debarierizovali sa tiež priechody pre chodcov a križovatky získali nové semafory.

Zástavky dostanú nové prístrešky

Dopravný podnik spustil dve súťaže na zhotoviteľov, ktorí dovybavia prístreškami viaceré autobusové, trolejbusové a električkové nástupiská. „Cestujúci tak dostanú vyše dvesto vylepšených zastávok. Nové prístrešky vzniknú najmä na miestach, kde doteraz chýbali,“ informoval DPB.

Zastávky doplnia aj o nové označníky a vitríny a sú navrhnuté tak, aby sa cestujúci čakajúci na spoj s vodičom vozidla navzájom videli. „Niektoré kusy dostanú do výbavy dokonca solárne panely, takže ich prevádzka bude ekologická,“ uzavrel dopravný podnik.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem
Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie DPB Dopravný podnik Bratislava