Na Slovensku by malo vzniknúť výskumno - vývojové pracovisko pre smart mobilitu

Autonomne vozidlo
Slovenská technická univerzita vyvinula autonómne vozidlo. Foto: www.facebook.com

Na Slovensku by malo vzniknúť výskumno – vývojové pracovisko pre smart mobilitu. Tento cieľ v pondelok podpisom memoranda potvrdili Strojnícka fakulta Slovenskej technickej univerzity a spoločnosti Siemens, Mobility & Inovation a Slovakia Ring Agency.

Spolupracovať chcú na výskume a vývoji inteligentných autonómnych vozidiel, alternatívnych pohonov a progresívnych konštrukciách dopravných prostriedkov.

Budúcnosť Slovenska dnes viac ako kedykoľvek v minulosti závisí od toho, ako sa dokážeme od priemyselnej výroby posunúť k ekonomickým aktivitám s vyššou pridanou hodnotou a ako budeme vedieť vzdelávať a udržiavať talentovaných ľudí. Naša spolupráca na vývoji autonómneho vozidla a snaha o vznik vývojového centra pre inteligentné autonómne technológie reaguje na obidve tieto potreby,“ uviedol generálny riaditeľ spoločnosti Siemens Vladimír Slezák.

Zámerom projektu pritom nie je konkurovať technologickým gigantom ako sú Google či Tesla. „Chceme nachádzať parciálne témy, ktoré by sa dali implementovať aj na Slovensku v rámci možností, ktoré náš priemysel ponúka,“ uviedol vedúci Ústavu dopravnej techniky a konštruovania STU Ľuboš Magdolen.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie GoogleMobility & InovationSiemensSlovakia Ring AgencySTU Slovenská technická univerzitaTesla