Na Slovensku existuje vyše päťsto cestných a železničných projektov, takmer dvesto sa posunulo ďalej

Cesta, auto
Foto: ilustračné, www.gettyimages.com

Z viac ako päťsto projektov cestnej a železničnej infraštruktúry v pôsobnosti Ministerstva dopravy a výstavby SR (MDV) bol od začiatku tohto roka do polovice mája zaznamenaný dodatočný pokrok pri 198 projektoch.

Týka sa to 27 projektov Národnej diaľničnej spoločnosti, a. s., (NDS), 134 projektov Slovenskej správy ciest (SSC) a 37 projektov Železníc Slovenskej republiky (ŽSR).

Projektov je 514

Vyplýva to z informácií o plnení odporúčaní v rámci priorít v obnove a rozvoji železničnej infraštruktúry a priorít vo výstavbe cestnej infraštruktúry, ktoré vláda v stredu vzala na vedomie.

Materiál obsahuje informácie o pokroku v projektovej príprave a výstavbe 514 projektov cestnej a železničnej infraštruktúry na základe prijatých harmonogramov a priorít.

Viaceré sa realizujú

Z celkového počtu posudzovaných projektov realizuje NDS 126, SSC 269 a ŽSR 119. Projekty sú v rôznych stupňoch projektovej prípravy a viaceré sú už v realizácii.

Rezort dopravy predložil Informácie o projektoch cestnej a železničnej infraštruktúry z dôvodu zabezpečenia transparentnosti pri postupe v ich príprave a realizácii.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie MDV Ministerstvo dopravy a výstavby SRNDS Národná diaľničná spoločnosťSSC Slovenská správa ciestŽSR Železnice Slovenskej republiky