Na Slovensku pribudlo 21 nových vymedzených úsekov ciest s výberom mýta

Dialnica kamion d1
Foto: SITA/Michal Burza

Od 1. júla pribudlo 21 nových vymedzených úsekov ciest. Nový zoznam vymedzených úsekov ciest s elektronickým výberom mýta ustanovuje vyhláška rezortu dopravy.

Po všetkých úpravách vrátane tých, ktoré nemajú vplyv na výšku úhrady mýta, sa počet vymedzených úsekov ciest zvýšil o desať na 4148. Dĺžka siete vymedzených úsekov sa podľa spoločnosti SkyToll skrátila o 0,2 km na 17 614,6 km.

Z pôvodne jedného vymedzeného úseku vznikli štyri nové po preklasifikovaní rýchlostnej cesty R2 na cestu I. triedy č. 16 medzi mestskými časťami Košice-Západ a Košice-Šaca.

Po jednom úseku vzniklo na D1 a D4

Po preklasifikovaní rýchlostnej cesty R4 medzi výjazdom z diaľnice D1 pri obci Budimír a Košicami-Sever na cestu I. triedy č. 20 vznikol jeden nový vymedzený úsek. Po jednom novom vymedzenom úseku vzniklo na rýchlostnej ceste R3 preklasifikovaním D1 v Martine a medzi Košickými Oľšanmi a Hrašovíkom na rýchlostnej ceste R4.

Jeden vymedzený úsek pribudol v intraviláne obce Malužiná. Dva úseky vznikli rozdelením pôvode jedného na ceste I. triedy č. 61 medzi Bratislavou a Ivankou pri Dunaji, štyri na ceste I. triedy č. 63 medzi Bratislavou a Dunajskou Lužnou.

Bez zmeny 4086 vymedzených úsekov

Spolu sedem nových úsekov vzniklo na cestách II. triedy č. 143 medzi Malackami a Rohožníkom, č. 502 medzi Bratislavou a Trstínom a č. 572 medzi Bratislavou a Mostom pri Bratislave.

Štyridsať vymedzených úsekov ciest má od 1. júla modifikované rôzne parametre. Tridsiatim vymedzeným úsekom sa zmenila spoplatnená dĺžka spolu s inými parametrami, u troch sa zmenil názov začiatku alebo konca vymedzeného úseku a siedmim vymedzeným úsekom sa zmenil názov začiatku a/alebo konca križovania.

Dvanástim vymedzeným úsekom ciest sa po 1. júli skončila platnosť, z nich dvom bez náhrady. Bezo zmeny zostalo 4086 vymedzených úsekov ciest.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie SkyToll