Na trati Dunajská Streda - Bratislava pribudol nový osobný vlak

Vlaky RegioJet jazdia medzi Bratislavou a Komárnom od roku 2012. Foto: regiojet.sk.

Umožnil to ústretový prístup dopravnej spoločnosti Metrans /Danubia/, ktorá z rannej špičky stiahla svoj medzinárodný nákladný expres a uvoľnila tým trasu pre nasadenie ďalšieho vlaku pre ľudí.

Na frekventovanom železničnom úseku Dunajská Streda – Bratislava od pondelka 1. októbra premáva v pracovných dňoch nový osobný vlak. Ako v utorok informovalo Ministerstvo dopravy a výstavby SR, umožnil to ústretový prístup dopravnej spoločnosti Metrans /Danubia/, a.s., z Dunajskej Stredy, ktorá z rannej špičky stiahla svoj medzinárodný nákladný expres a uvoľnila tým trasu pre nasadenie ďalšieho vlaku pre ľudí.

Nový osobný vlak spoločnosti RegioJet, a. s., premáva z Dunajskej Stredy v pracovných dňoch s odchodom o 5:53 a na Hlavnú stanicu v Bratislave prichádza o 7:02. Táto trasa je podľa rezortu dopravy nastavená tak, aby umožnila odbremeniť najvyťaženejší vlak, ktorý prichádza do Bratislavy o 7:20 a vzhľadom na dĺžku nástupíšť už nie je možné k nemu pridávať ďalšie vozne.

Vlak RegioJetu na trati Bratislava – Komárno. Foto: regiojet.sk.

Uvoľnil trasu, hoci získal ťažšiu pozíciu

Minister dopravy a výstavby Arpád Érsek ocenil spoluprácu so spoločnosťou Metrans, ktorá v rannej špičke vypravovala medzinárodný nákladný expres. Ten má totiž podľa európskych pravidiel prednosť pred regionálnym osobným vlakom. „Metrans však ústretovo túto trasu uvoľnil, aj keď logisticky získal ťažšiu pozíciu, za čo im chcem poďakovať. Obyvatelia regiónu môžu teraz využívať ráno nový vlak a zároveň pohodlne presadnúť do verejnej dopravy,“ uviedol Érsek.

Arpád Érsek
Minister dopravy a výstavby Arpád Érsek. Foto: SITA/Diana Černáková.
Možnosť vyhnúť sa kolónam na cestách

Železničný úsek Dunajská Streda – Kvetoslavov – Bratislava patrí k vysoko vyťaženým. Zapojením súkromného dopravcu RegioJet do Integrovaného dopravného systému v Bratislavskom kraji od apríla tohto roka počet cestujúcich naďalej rastie. Ministerstvo dopravy tvrdí, že je to zároveň príležitosť presunúť sa z individuálnej cestnej dopravy do železničnej a vyvarovať sa tak dopravných kolón.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Árpád Érsek
Firmy a inštitúcie MDV Ministerstvo dopravy a výstavby SRRegioJet