Na všetkých uliciach v Trnave zmerajú vyjazdené koľaje

|
Foto: GettyImages
Meracie vozidlo s laserovým prístrojom prejde 244 ulíc a 107 kilometrov ciest, výsledkom bude okrem iných údajov aj videozáznam s presnou lokalizáciou porúch v systéme GPS

Mesto Trnava si objednalo meranie vyjazdených koľají laserovým snímaním povrchov na všetkých miestnych komunikáciách. V praxi to znamená, že dodávateľ vykoná toto meranie na 244. uliciach a na cestách v dĺžke 107 kilometrov.

Radnica získa okrem údajov o hĺbke vyjazdených koľají aj videozáznam s georeferenčnými údajmi pre potreby presnej lokalizácie v systéme GPS.

Trnava zaplatí za laserové meranie miestnych komunikácií a získanie všetkých údajov 38-tisíc eur. Dodávateľ má výsledky svojej práce odovzdať do konca septembra tohto roku.

Asfalt
Foto: GettyImages

Dopravu neobmedzí

Meracie vozidlo, ktoré bude prechádzať ulicami Trnavy, nebude ovplyvňovať bezpečnosť ani plynulosť dopravy.

„Samospráva vďaka meraniam a snímkam z videozáznamu získa relevantné podklady o reálnom stave komunikácií s georeferečnými informáciami. Číselný aj grafický výstup nameraných hodnôt hĺbky vyjazdených koľají spoločne s ďalšími údajmi budú slúžiť ako podklad pre ďalšie stupne príprav na rekonštrukciu miestnych komunikácií,“ zdôvodnil potrebu získania týchto údajov hovorca trnavskej radnice Pavol Tomašovič.

Trnava v minulosti využila aj technológiu neinvazívnej diagnostiky vozoviek georadarom. Táto moderná technológia dokázala zobraziť, v akom stave sú všetky vrstvy vozovky pod jej povrchom.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom