Na železniciach zahynuli za posledný týždeň tri osoby

Tri osoby zahynuli na slovenských železniciach počas minulého týždňa. Ilustračné foto: pixabay.com.

Pri prvej nehode začiatkom minulého týždňa vlak zrazil ženu v úseku Veľké Kostoľany – Piešťany. 

BRATISLAVA 6. novembra (SITA) – Tri osoby zahynuli na slovenských železniciach počas minulého týždňa. Ako informovala hovorkyňa Železníc Slovenskej republiky (ŽSR) Martina Pauliková, prvá smrteľná nehoda sa stala v pondelok, keď vlak zrazil ženu v úseku Veľké Kostoľany – Piešťany.

Pod kolesami vlaku zomreli v sobotu aj dvaja muži, a to v úsekoch Holiša – Lučenec a Štrba – Svit. Vo všetkých troch prípadoch išlo s najväčšou pravdepodobnosťou o samovraždu.

Spadol medzi nástupište a vlak, prišiel o obe nohy

V železničnej stanici Žilina spadol v nedeľu večer cestujúci, bežiaci po nástupišti, medzi nástupište a vlakovú súpravu. Muž prišiel o obe nohy a s ťažkými zraneniami skončil v nemocnici. Na nezabezpečenom železničnom priecestí v úseku Párnica – Kraľovany sa v piatok zrazil vlak s autom. Vodiča ošetrila privolaná Rýchla záchranná služba.

Taktiež v piatok ďalší vodič nerešpektoval výstrahu na priecestí v úseku Matejovce pri Poprade – Studený Potok, snažil sa prejsť cez priecestie pred prichádzajúcim vlakom, no uviazol na koľaji. Rušňovodičovi sa podarilo zastaviť asi desať metrov pred motorovým vozidlom.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie ŽSR Železnice Slovenskej republiky