Nájazdová vetva Einsteinova - Most SNP v Bratislave zostáva zatvorená, dôvodom sú poškodené obrubníky

Bratislava, Einsteinova ulica
Dopravné obmedzenia na moste počas opravy nájazdovej vetvy Einsteinova v smere od Prístavného mosta na Most SNP do centra Bratislavy z dôvodu poškodeného krytu vozovky. Plánované ukončenie rekoštrukčných prác je 28. júla 2019. Bratislava, 22. júl 2019. Foto: SITA/Branislav Bibel

Nájazdová vetva z Einsteinovej ulice v smere od Prístavného mosta na Most SNP smerom do centra zostáva zatvorená, termín otvorenia ešte nie je známy.

Predzvesť nekvalitnej práce

Informoval o tom vo štvrtok primátor Bratislavy Matúš Vallo na svojej oficiálnej facebookovej stránke. „Obhliadkou stavby sme zistili, že poškodenie obrubníkov s prídlažbou je väčšie, ako sme predpokladali pred začatím prác,“ uviedol Vallo.

Podľa bratislavského primátora zhotoviteľ rekonštrukčných prác mestu ponúkol, že najskôr opraví vozovku a neskôr vybúra obrubníky a prídlažbu a nahradí ich novými, čo však mesto považovalo za predzvesť nekvalitne odvedenej práce.

Akceptujú predĺženie prác

„Preto sme sa rozhodli, že v záujme kvality opravy budeme radšej akceptovať predĺženie prác,“ dodal Vallo. Mesto požiadalo okresný úrad o dočasné sprejazdnenie tejto opravovanej nájazdovej vetvy pri obmedzenej rýchlosti.

„V súčasnosti spresňujeme so zhotoviteľom lehotu predĺženia prác, ktorá bude závisieť od termínu obstarania potrebného materiálu. Po jeho dodaní bude zhotoviteľ pokračovať v rekonštrukcii nájazdovej vetvy,“ povedal Vallo a dodal, že o aktuálnom stave prác bude mesto ľudí informovať.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Matúš Vallo