Najväčší turecký diaľkový autobusový dopravca Kamil Koç sa pripojí k sieti FlixBus

FlixBus, autobus
Foto: ilustračné, flixbus.sk

K medzinárodnej sieti autobusových spojov FlixBus sa pripojí najväčší turecký diaľkový autobusový dopravca Kamil Koç. Informovala o tom vo štvrtok spoločnosť FlixBus s tým, že sa o tom dohodla s tureckou spoločnosťou Actera Group.

Kamil Koç v súčasnosti obsluhuje 61 miest v celom Turecku a vlani prepravil 20 miliónov cestujúcich. Linky tureckého dopravcu sa postupne začlenia do rozsiahlej siete FlixBus.

Nová éra služieb v Turecku

Ako vyplýva z tlačovej správy, dohoda nadobudne platnosť po schválení regulačnými orgánmi a jej dokončenie sa očakáva v najbližších týždňoch.

„Sme veľmi radi, že môžeme spoločnosť Kamil Koç privítať v našej zelenej sieti a spoločne začať novú éru služieb na tureckom dopravnom trhu,“ povedal generálny riaditeľ a zakladateľ FlixBus-u Jochen Engert.

Víziou spoločnosti je podľa neho ponúknuť zelenú a šikovnú mobilitu pre všetkých, pričom inovatívny prístup, pohodlné služby i vysoký štandard bezpečnosti a kvality prepravy môžu rozšíriť aj do Turecka. A to práve s využitím lokálnych znalostí a know-how dopravnej spoločnosti Kamil Koç.

Líder v niekoľkých krajinách

Spoločnosť FlixBus vznikla v roku 2013 v priebehu deregulácie trhu autobusovej dopravy v Nemecku a rýchlo sa stala dopravcom s najrozsiahlejšou sieťou diaľkových autobusov v Európe.

Za necelých šesť rokov sa stala lídrom v niekoľkých európskych krajinách, vrátane Nemecka, Talianska, Francúzska, Beneluxu a Poľska a vytvorila v tomto odvetví vyše desaťtisíc pracovných miest.

Spoločnosť v roku 2018 prepravila celkovo 45 miliónov cestujúcich po celej Európe a v USA. FlixBus v súčasnosti vyše 350 tisíc autobusových spojov denne do dvetisíc miest v 28 krajinách Európy a v USA. Prevádzku autobusov FlixBus zabezpečujú regionálni partneri, väčšinou rodinné firmy.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie FlixBusKamil Koç