Najvyšší súd nevzal do väzby štvoricu obvinených v kauze diaľničiarov, sťažnosť prokurátora bola zamietnutá (video)

Najvyšší súd SR
Foto: ilustračné, SITA/Michal Burza

Najvyšší súd SR potvrdil rozhodnutie Špecializovaného trestného súdu a nevzal do väzby štyroch obvinených v kauze spojenej s Národnou diaľničnou spoločnosťou (NDS). Súd tak zamietol sťažnosť prokurátora Úradu špeciálnej prokuratúry.

Štvorica je obvinená z obzvlášť závažného zločinu porušovania povinnosti pri správe cudzieho majetku a iných trestných činov. Trestná činnosť v súvislosti s obstarávaniami Národnej diaľničnej spoločnosti mala podľa medializovaných informácií spôsobiť škodu minimálne 700 000 eur.

Sudkyňa Špecializovaného trestného súdu v piatok 3. decembra nevzala obvinených Pavla M., Patrika K., Miroslava M. a Ladislava P. do väzby, keďže u nich nezistila dôvody na obavu z ovplyvňovania svedkov. Prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry proti tomuto rozhodnutiu podal sťažnosť.

Prezident Policajného zboru Štefan Hamran ešte 30. novembra na tlačovej besede informoval, že v rámci akcie Národnej kriminálnej agentúry zadržali osem a obvinili deväť osôb. Vyšetrovanie pre desiatky obstarávaní NDS sa začalo po trestnom oznámení zo strany samotnej NDS.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Ďalšie k téme

    Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
    Viac k osobe Štefan Hamran
    Firmy a inštitúcie NAKA Národná kriminálna agentúraNárodná diaľničná spoločnosť (NDS)NS Najvyšší súd SRŠpecializovaný trestný súdÚrad špeciálnej prokuratúry