NAKA zasahuje v Bratislavskom a Žilinskom kraji pre nehospodárne nakladanie s majetkom NDS

Príslušníci Národnej kriminálnej agentúry zadržali v stredu 16. septembra v rámci akcie „Contract“ dve osoby.
Foto: Ilustračné, www.facebook.com
  • aktualizované 16. júna 11:27

Národná kriminálna agentúra (NAKA) vykonáva od skorého rána zásah v súvislosti s nehospodárnym nakladaním s majetkom Národnej diaľničnej spoločnosti. V statuse na sociálnej sieti to uviedla Polícia SR.

Doležal očakával zásah

Zaisťovacie úkony vykonáva približne 20 policajtov v Bratislavskom a Žilinskom kraji. Ide o policajnú akciu pracovnej skupiny Tunel s krycím názvom Motorest. Doteraz zadržali príslušníci NAKA päť osôb zo zatiaľ bližšie neurčenej akciovej spoločnosti a vykonávajú aj domové prehliadky a zaisťovanie dôkazov.

Ako podotkol pred rokovaním vlády minister dopravy Andrej Doležal, už niekoľko mesiacov všetko nasvedčovalo tomu, že takýto zásah príde, keďže rezort dopravy už mesiace maximálne spolupracuje s vyšetrovateľmi NAKA. V tejto chvíli však nechcel komentovať stredajší zásah.

NDS sa odmieta vyjadriť

„Nech konajú tak, ako majú,“ vyhlásil minister Doležal s tým, že pravdepodobne zásah súvisí s nehospodárnym nakladaním s majetkom spoločnosti zo strany viacerých predchádzajúcich vedení NDS. „Pokiaľ viem, nejde o mojich ľudí, nejde o naše nominácie,“ dodal Andrej Doležal, podľa ktorého treba vyšetrovateľov nechať pracovať.

NDS sa odmietla k stredajšiemu zásahu NAKA bližšie vyjadriť. Ako uviedla pre agentúru SITA vedúca oddelenia komunikácie NDS Eva Žgravčáková, k prípadu je kompetentné sa vyjadrovať len Prezídium Policajného zboru SR.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Andrej DoležalEva Žgravčáková
Firmy a inštitúcie NAKA Národná kriminálna agentúraNárodná diaľničná spoločnosť (NDS)Prezídium policajného zboru SR