ZSSK plánuje zaplatiť za motorovú naftu vyše 200 miliónov eur

benzín, nafta
Foto: ilustračné, www.gettyimages.com

Železničná spoločnosť Slovensko, a. s., (ZSSK) chce nakúpiť trakčnú motorovú naftu do čerpacích staníc na Slovensku a osobitne v Komárne a okolí predbežne za 209 mil. eur bez dane z pridanej hodnoty (DPH).

Bude ju používať ako palivo na pohon dráhových vozidiel a na kúrenie v prívesných motorových vozňoch. Podľa verejnej súťaže zverejnenej vo Vestníku verejného obstarávania lehota na predkladanie ponúk je 1. augusta, pričom musia platiť najmenej do 31. decembra 2022.

Národný vlakový osobný dopravca rozdelil zákazku na dve časti. Prvá sa týka dodania motorovej nafty do čerpacích staníc, kde má automaty výdaja kvapalín a iné naftové hospodárstvo, za predpokladanú cenu zhruba 190,3 mil. eur bez DPH počas štyroch rokov.

Plánované množstvo dodávok nafty je 48,2 mil. litrov v autocisternách, 36,2 mil. litrov v železničných cisternách a 20,5 mil. litrov cez opciu pre autocisterny. ZSSK plánuje využiť opciu na rovnaký druh tovaru a spôsob dodania na 12 mesiacov.

Druhá časť zákazky je zameraná na dodanie motorovej nafty do čerpacích staníc v Komárne alebo blízkom okolí za 18,85 mil. eur bez DPH na šestnásť mesiacov. Predpokladaný objem v tomto prípade je 12,3 mil. litrov nafty v autocisternách vrátane opcie. Opcia má byť podľa uvedených údajov na 48 mesiacov.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie ZSSK Železničná spoločnosť Slovensko