Návrat Uberu do Bratislavy môže rozhýbať zmeny na trhu, predpokladá Liftago

Taxislužby
Ilustračné foto: OZKT.

Generálny riaditeľ spoločnosti Liftago Ondřej Krátky očakáva, že najsilnejšie sa prejaví skôr prerozdelenie zákazníkov medzi Uberom a Boltom vzhľadom k ich podobnej cieľovej skupine a zameraniu skôr na cenu.

Návrat spoločnosti Uber do Bratislavy môže rozhýbať zmeny na trhu. Predpokladá to spoločnosť Liftago, zabezpečujúca tiež osobnú prepravu autami cez mobilnú aplikáciu aj v hlavnom meste Slovenska.

„Najsilnejšie sa prejaví skôr prerozdelenie zákazníkov medzi Uberom a Boltom (predtým Taxify) vzhľadom k ich podobnej cieľovej skupine a zameraniu skôr na cenu,“ informoval vo štvrtok agentúru SITA generálny riaditeľ Liftaga Ondřej Krátky v spojitosti s obnovením pôsobnosti Uberu v Bratislave.

Fungujú s preverenými vodičmi

Liftago verí, že Uber bude tentoraz dodržiavať novelizovaný zákon o cestnej doprave a bude na Slovensku fungovať legálne. „Pre Liftago sa tým nič nemení, vo všetkých mestách fungujeme s preverenými vodičmi, ktorých si zákazníci môžu vybrať z ponuky v našej aplikácii,“ povedal Krátky.

„S férovými podmienkami na trhu sa teraz môžeme viac sústrediť okrem korporátnej klientely aj na súkromnú klientelu a som presvedčený, že vďaka tomu Liftago v Bratislave porastie ešte viac, než doteraz, kedy sme kvôli nerovným podmienkam toľko neinvestovali do rastu,“ uviedol Krátky.

Taxislužby
Ilustračné foto: SITA/Michal Burza.

O koncesiu požiadali hneď, ako mohli 

Pre Liftago je kľúčová rýchlosť, spoľahlivosť a kvalita vodičov. „Zmenu zákona každopádne vítam, zabezpečila vymáhateľnosť práva aj na zahraničných korporáciách, ktoré právo doteraz nerešpektovali,“ poznamenal Krátky. Jedinou zmenou pre Liftago v dôsledku novely zákona o cestnej doprave, upravujúcej od 1. apríla pravidlá pre taxislužby, bolo získanie koncesie, o ktorú požiadalo hneď prvý deň, ako to bolo možné, teda od 1. apríla.

„Sme zodpovedná firma, vodičov sme preverovali už od začiatku nášho pôsobenia v každom z miest, kde Liftago funguje. Takisto sme všetky ďalšie legislatívne požiadavky plnili už od začiatku poskytovania našich služieb, hoci nám zákon túto povinnosť neukladal,“ dodal Krátky.

Liftago pôsobí okrem Bratislavy v deviatich českých mestách – v Prahe, Brne, Ostrave, Plzni, Liberci, Ústí nad Labem, Českých Budějoviciach, Olomouci a Zlíne. Voziť ľudí plánuje v ďalších štyroch českých mestách, a to v Hradci Králové, Pardubiciach, Karlových Varoch a Jihlave.

Taxislužby
Ilustračné foto: SITA/Michal Burza.

Uber sa vrátil po viac ako roku

Spoločnosť Uber, fungujúca na základe mobilnej aplikácie, sa po viac ako roku vrátila do Bratislavy. Jazdu automobilom prostredníctvom tejto spoločnosti si možno objednávať od 25. apríla s plne licencovanou službou na základe novely zákona o cestnej doprave. Informoval o tom vo štvrtok na tlačovej besede generálny manažér Uberu pre strednú a východnú Európu Ash Kebriti.

Uber bude využívať iba licencovaných vodičov, ceny chce ponechať na pôvodnej úrovni a zatiaľ neuvažuje o ich zvýšení. Obnovenie pôsobnosti firmy v hlavnom meste Slovenska v tomto čase vysvetlil Kebriti konaním blížiacich sa majstrovstiev sveta v ľadovom hokeji. Momentálne sa chcú sústrediť na poskytovanie služieb iba v Bratislave a nad začatím prevádzky v Košiciach nateraz neuvažujú.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom