NDS opraví časť D1 v Bratislave na úseku Prístavný most - most Lafranconi

Ilustračné foto: NDS.

Oprava vozovky diaľničného úseku v ľavom jazdnom páse v smere na most Lafranconi sa začne v piatok 17. augusta o 22:00 a potrvá do štvrtka 30. augusta do 6:00. Doprava bude presmerovaná na súbežnú Einsteinovu ulicu, NDS chce tieto práce ukončiť čo najskôr.

Národná diaľničná spoločnosť, a. s. (NDS) opraví ľavý jazdný pás diaľnice D1 v Bratislave na úseku Prístavný most – most Lafranconi v kilometroch 3,3 – 0,8 v smere na most Lafranconi. S prácami začne v piatok 17. augusta o 22:00 a plánuje ich ukončiť vo štvrtok 30. augusta do 6:00.

„Doprava v smere opravy vozovky bude presmerovaná na Einsteinovu ulicu, ktorá je v súbehu s diaľnicou. Našou snahou bude tieto práce ukončiť čo najskôr,“ informovala v stredu hovorkyňa NDS Michaela Michalová.

Mapa opravovaného úseku D1 v Bratislave. Foto: NDS.

Výmena povrchu vozovky D1 v hlavnom meste

Na predmetnom úseku D1 v hlavnom meste sa bude vymieňať na celej šírke jazdného pásu povrch vozovky, ktorý je z asfaltového drenážneho koberca. „Drenážny koberec sa musí realizovať na celú šírku naraz bez pozdĺžnych technologických spojov, z dôvodu zabezpečenia priepustnosti vrstvy v celej šírke pre odvedenie vody do rigolu,“ priblížila Michalová.

Pod drenážnym kobercom musí byť podľa nej vodotesniaca vrstva, ktorá zabráni prenikaniu vody do nižšie položených vrstiev a zabezpečí, aby voda odtekala v drenážnej vrstve do rigolov na kraj vozovky. „Keďže pri frézovaní pôvodnej vozovky dôjde k porušeniu jestvujúcej vodotesniacej vrstvy, bude sa musieť zrealizovať nová vodotesniaca vrstva z emulzného mikrokoberca,“ uviedla Michalová.

Michaela Michalová
Hovorkyňa NDS Michaela Michalová. Foto: ndsas.sk.

Opravy aj na D1 a R2 na východe 

NDS zároveň pokračuje na východe Slovenska v opravách ďalších úsekov D1 v okrese Prešov a na rýchlostnej ceste R2 na križovatke v Košiciach. Oprava časti D1 pri obci Seniakovce v km 423,7 – 425,4 trvala od 13. do 15. augusta a pri obci Ličartovce v km 416,4 – 413,9 potrvá od 15. do 18. augusta. Križovatka Alejová na R2 v Košiciach má byť opravená od 15. do 20. augusta a časť D1 pri obci Petrovany v km 410,4 – 413,4 od 17. do 21. augusta.

Oprava úsekov D1 sa podľa diaľničiarov týka vnútorného pruhu pravého pravého, resp. ľavého jazdného pásu, pričom doprava je vedená cez vonkajší jazdný pruh so zníženou rýchlosťou na 60 km za hodinu. Dopravu na vetvách križovatky na R2 budú riadiť regulovčíci, obchádzková trasa nie je potrebná.

Ilustračné foto: ndsas.sk. Ilustračné foto: ndsas.sk.

Pribudne nová vrstva asfaltového koberca

Opravy jednotlivých úsekov budú realizované výmenou obrusnej vrstvy vozovky odfrézovaním a položením novej vrstvy asfaltového koberca. „V prípade križovatky Alejová pôjde o výmenu ložnej vrstvy vo všetkých vetvách a v pripájacom pruhu, ktorá sa vykoná odfrézovaním a položením novej vrstvy asfaltového betónu,“ poznamenala Michalová.

Nasledovať bude výmena obrusnej vrstvy vo všetkých vetvách križovatky a v pripájacom pruhu odfrézovaním a položením novej vrstvy asfaltového koberca. „Na mostnom objekte bude realizovaná len výmena obrusnej vrstvy,“ dodala Michalová.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie NDS Národná diaľničná spoločnosť