NDS plánuje vyhodnotiť ponuky v tendri na rozšírenie D1 pri Bratislave do konca apríla

Triblavina

Národná diaľničná spoločnosť, a. s., (NDS) predpokladá vyhodnotenie ponúk v tendri na rozšírenie úseku diaľnice D1 Bratislava – Triblavina, vrátane prepojenia D1 na D4, do konca budúceho mesiaca.

„Komisia na vyhodnotenie ponúk usilovne pracuje, odhadujeme úspešné ukončenie vyhodnocovania na posledné dni mesiaca apríl,“ informovali na sociálnej sieti diaľničiari. Súťaž ešte môžu predĺžiť prípadné námietky voči vyhodnoteniu ponúk.

Najnižšiu ponuku mal dať Doprastav

Ponuky v uvedenej verejnej súťaži sa predkladali pred viac ako tromi mesiacmi, ešte vlani 13. decembra. NDS odvtedy oficiálne nezverejnila ani to, koľko uchádzačov predložilo ponuku a v akej výške, hoci pri niektorých iných obstarávaniach v minulosti to urobila.

Podľa neoficiálnych medializovaných informácií ponuku mali predložiť štyria uchádzači, najnižšiu mala navrhnúť spoločnosť Doprastav. Predpokladaná cena stavebných prác na D1 pri Bratislave, plánovaných na tri a pol roka, je vyše 127 mil. eur bez dane z pridanej hodnoty.

Nový elektronický mýtny systém

NDS vyhodnocuje ponuky aj v tendri na vybudovanie nového elektronického mýtneho systému a poskytovanie služieb technickej podpory za odhadované náklady takmer 42 mil. eur bez DPH. Ani v tomto prípade doposiaľ nezverejnila informácie o ponukách predložených a otváraných 31. januára tohto roka a zatiaľ ani výsledok vyhodnotenia ponúk.

Spoločnosť CzechToll, s.r.o., prevádzkovateľ mýtneho systému v Česku, už skôr oznámila, že na základe zápisnice z otvárania ponúk, ktorú dostal od NDS, v tomto tendri predložila najnižšiu cenovú ponuku. Dodávateľom českej firmy v súťaži je prevádzkovateľ mýtneho systému na Slovensku, spoločnosť SkyToll, a. s.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie A.s.CzechTollDoprastavNDS Národná diaľničná spoločnosťSkyToll