NDS vynaloží na opravu tlmičov na diaľniciach a cestách takmer jeden milión eur bez DPH

Diaľnice
Diaľnica D3 Svrčinovec - Skalité. Foto: SITA/Martin Medňanský.

Zákazku na štyri roky získala martinská spoločnosť HAKOM ako jediný uchádzač vo verejnej súťaži. Diaľničiari si chcú tiež prenajať dočasné zvodidlá za 800 tisíc eur bez dane z pridanej hodnoty.

Národná diaľničná spoločnosť, a. s. (NDS) si dala opraviť záchytné bezpečnostné zariadenia – tlmiče nárazu HIASA na pozemných komunikáciách vo svojom vlastníctve, resp. v správe za 991,7 tisíca eur bez dane z pridanej hodnoty (1,19 milióna eur vrátane DPH).

Zákazku na štyri roky zadala spoločnosti HAKOM, s. r. o., Martin ako jedinému uchádzačovi. Vyplýva to z výsledku verejnej súťaže, vyhlásenej vlani v novembri. Predpokladaná cena za opravu tlmičov nárazu bola 1 milión eur bez DPH.

Dočasné zvodidlá na prenájom

Diaľničiari si chcú zároveň prenajať dočasné zvodidlá bez možnosti ich odkúpenia na štyri roky predbežne za 800 tis. eur bez DPH (960 tis. eur s DPH). „Dôvodom zadávania zákazky je ochrana pracoviska a zabezpečenie bezpečnej premávky dočasnými zvodidlami v zmysle schválenej schémy alebo schváleného projektu dočasného dopravného značenia počas rekonštrukčných prác, opráv a údržby diaľnic, rýchlostných ciest a ciest I. triedy,“ oznámila NDS vo vyhlásenej verejnej súťaži.

Lehota na predkladanie ponúk je 12. apríla, platiť musia minimálne do 31. marca 2020. NDS plánuje uzavrieť rámcovú dohodu s viacerými uchádzačmi.

Diaľnice
Foto: pr1bina.sk.

Dokumentácia na dopravné značenie

NDS vyhlásila tiež verejnú súťaž na vypracovanie projektovej dokumentácie dopravného značenia na diaľniciach, rýchlostných cestách a cestách I. triedy vo svojej správe a majetku, ako aj na súvisiacich a nadväzujúcich komunikáciách.

Predpokladaná hodnota za poskytnutie tejto služby je 650 tisíc eur bez DPH (780 tisíc eur s DPH). Zákazka je rozdelená na päť častí podľa regiónov – Bratislava (190 tisíc eur bez DPH), Žilina, Liptov (po 150 tisíc eur), Galanta a Zvolen – Košice (po 80 tisíc eur). Termín na predkladanie a otváranie ponúk je 10. apríla, ich viazanosť je najmenej do 29. februára 2020.

NDS - diaľnice
Foto: NDS.

Systém na odstránenie snehu a ľadu

Za dodanie a montáž zariadení na odstránenie snehu a ľadu z nákladných vozidiel, prívesov, skriňových vozidiel a prepravných kontajnerov počas štyroch rokov predpokladá NDS zaplatiť predbežne 2,1 milióna eur bez DPH (2,52 milióna eur s DPH). Ako vyplýva z oznámenia o začatí verejnej súťaže, lehota na predkladanie a otváranie ponúk je 17. apríla, platiť musia aspoň do 12. marca 2020.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie NDS Národná diaľničná spoločnosť