NDS vypracuje nový dopravný model a prognózu pre R2 od Zvolena po Košice

Ilustračné foto: SITA/Radoslav Maťaš.

Na potrebe vyhotovenia nového smerového dopravného prieskumu pre rýchlostnú cestu R2 sa ešte začiatkom augusta dohodli splnomocnenec vlády pre rýchlostné cesty Igor Janckulík a riaditeľ Útvaru hodnoty za peniaze na Ministerstve financií SR Štefan Kišš.

BRATISLAVA 23. augusta (SITA) – Národná diaľničná spoločnosť, a. s. (NDS) po dohode so splnomocnencom vlády pre rýchlostné cesty vypracuje nový dopravný model a dopravnú prognózu pre juhovýchodnú časť rýchlostnej cesty R2 od Zvolena po Košice.

Na potrebe vyhotovenia nového smerového dopravného prieskumu sa ešte začiatkom augusta dohodli splnomocnenec vlády pre rýchlostné cesty Igor Janckulík a riaditeľ Útvaru hodnoty za peniaze (ÚHP) na Ministerstve financií SR Štefan Kišš.

Vývoj dopravy na trase R2 majú namodelovať do roku 2050

NDS by mala z pohľadu dopravy detailne zmapovať koridor rýchlostnej cesty R2 Zvolen, západ – Košice, Šaca a v súlade s platnou metodikou namodelovať vývoj dopravy v celom koridore až do roku 2050.

„Tento smerový dopravný prieskum by sa mal vykonať ešte v tomto roku a v celej trase koridoru budúcej rýchlostnej cesty R2. Jeho cieľom bude zistiť skutočné intenzity dopravy v jednotlivých úsekoch cesty a súčasne by sa mali získať informácie aj o smerovaní dopravy pozdĺž tohto koridoru, vrátane susedného maďarského regiónu,“ povedal Janckulík. „Doterajšie dáta totiž vyvolávajú otázniky, preto by sme radi videli aktuálne a metodicky nespochybniteľné údaje,“ dodal.

Útvar hodnoty za peniaze si uvedomuje potrebu dobudovať R2

Na augustovom rokovaní so splnomocnencom Janckulíkom vyhlásil Štefan Kišš, že ÚHP si uvedomuje potrebu dobudovania rýchlostnej cesty R2. Vzhľadom k tomu, že táto cesta bude po dokončení plniť úlohu dôležitej tranzitnej cesty medzi západným a východným Slovenskom, sa Kišš domnieva, že je vhodné tento dopravný koridor posúdiť na základe aktuálnej prognózy dopravy, ktorá bude spracovaná v detailnom dopravnom modeli.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe štefan kišš
Firmy a inštitúcie NDS Národná diaľničná spoločnosť