Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Úsek D3 Svrčinovec - Skalité. Foto: SITA/Martin Medňanský.
16. 03. 2018 12:17 Cestná doprava od NasaDoprava.skSITA

NDS začala súťaž na dokumentácie a dozor pre R1 Ružomberok, juh – križovatka I/18

Predpokladaná cena za poskytovanie týchto služieb plánovaných na dva roky predstavuje 4,4 mil. eur bez dane z pridanej hodnoty. Projekt by mal byť financovaný z prostriedkov Európskej únie cez Operačný program Integrovaná infraštruktúra 2014 – 2020.

Národná diaľničná spoločnosť, a. s. (NDS) vyhlásila verejnú súťaž na projektovú dokumentáciu a autorský dozor pre výstavbu úseku rýchlostnej cesty R1 Ružomberok, juh – križovatka cesty prvej triedy I/18 v dĺžke 2,73 kilometra.

Predpokladaná cena za poskytovanie týchto služieb plánovaných na dva roky predstavuje 4,4 mil. eur bez dane z pridanej hodnoty (5,28 mil. eur vrátane DPH). Projekt by mal byť financovaný z prostriedkov Európskej únie cez Operačný program Integrovaná infraštruktúra 2014 – 2020.

Ilustračné foto: SITA/Jana Birošová.Ilustračné foto: SITA/Jana Birošová.

Lehota na predkladanie ponúk je 2. mája

Súčasťou zákazky je vypracovanie dokumentácie na územné rozhodnutie (DÚR), dokumentácie stavebného zámeru, oznámenia o zmene navrhovanej činnosti po vypracovaní DÚR, dokumentácie na stavebné povolenie (DSP), oznámenia o zmene navrhovanej činnosti po vypracovaní DSP, dokumentácie na ponuku, výkon autorského dozoru a výkon koordinátora dokumentácie pre stavbu spomínaného úseku R1.

Lehota na predkladanie ponúk je 2. mája, platiť musia minimálne do konca tohto roka. Dokumentácia na územné rozhodnutie by mala byť dodaná do 150 dní, dokumentácia stavebného zámeru a oznámenie po DÚR do 170 dní od účinnosti zmluvy s dodávateľom, dokumentácia na stavebné povolenie do 160 dní, oznámenie po DSP do 180 dní a dokumentácia na ponuku do 150 dní od doručenia písomnej výzvy verejného obstarávateľa (NDS). Výkon autorského dozoru a výkon koordinátora dokumentácie majú trvať dva roky od výzvy objednávateľa zhotoviteľovi na doručenie.

Ilustračné foto: SITA/Peter Rusko.

Banskú Bystricu a Ružomberok má prepojiť R1

Na úsek R1 Ružomberok, juh – križovatka I/18 budú nadväzovať úseky Liptovská Osada – Ružomberok, juh (9,51 km) a križovatka I/18 – križovatka D1 (4,6 km). Prvý z nich je v procese posudzovania vplyvov na životné prostredie (EIA) a druhý v procese dokumentácie pre územné rozhodnutie.

Súčasná vláda v demisii sa v programovom vyhlásení zaviazala pripravovať prepojenie Banskej Bystrice a diaľnice D1 pri Ružomberku predĺžením R1. Medzi oboma mestami sa počíta s výstavbou šiestich úsekov R1 v dĺžke vyše 51 km, žiadny z nich však nie je stále vo výstavbe ani v štádiu súťaže na stavebné práce.

Na predĺženej R1 bude najdlhší úsek Slovenská Ľupča – Korytnica

Plánovaný úsek R1 Banská Bystrica – Slovenská Ľupča (8,1 km) je v procese dokumentácie pre stavebné povolenie, Slovenská Ľupča – Korytnica (14,9 km) je v procese dokumentácie pre územné rozhodnutie, Korytnica – Liptovská Osada (11,5 km) a Liptovská Osada – Ružomberok, juh (9,51 km) sú v procese EIA, Ružomberok, juh – križovatka I/18 (2,73 km) a križovatka I/18 – križovatka D1 (4,6 km) sú v procese dokumentácie pre územné rozhodnutie.

K téme

Dokumentácie pre úseky R7 Dolný Bar – Zemné a Zemné – Nové Zámky budú stáť 3,7 milióna eur Dokumentáciu pre úseky R7 medzi Holicami a Dolným Barom dodá Valbek

Témy

Diskusia

Bezplatné novinky emailom z dopravy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Neprehliadnite

Cséfalvayová vystupuje z Mosta-Híd, spomína sa v súvislosti s Dobrou voľbou Teplé počasie sa končí, prudké ochladenie prinesie na Slovensko mrazy a na hory sneh Opitej matke vypadla z kočíka päťmesačná dcéra a nechala ju na chodníku Zomrel hudobník Ric Ocasek, jeho kapela The Cars je v Rock’n’rollovej sieni slávy Stíhanie korupcie na Slovensku ostáva žalostné, k zmenám prispela aj kauza Kuciak Foto: Vypočúvajú kandidátov na ústavných sudcov, pred výbor predstúpili aj nováčikovia B.B. King: Kráľ bluesu by oslávil 94 rokov, svoje gitary volal Lucille (video)

Aktuálne témy

Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.

X