NDS začala tender na dokumentácie a dozor pre úsek D3 Kysucké Nové Mesto - Oščadnica

Diaľnice
Diaľnica D3 Svrčinovec - Skalité. Foto: SITA/Martin Medňanský.

Predpokladaná cena za vypracovanie projektovej dokumentácie, výkon autorského dozoru a koordinátora dokumentácie je 3,83 mil. eur bez dane z pridanej hodnoty.

Národná diaľničná spoločnosť, a. s. (NDS) vyhlásila verejnú súťaž na projektovú dokumentáciu a autorský dozor pre výstavbu úseku diaľnice D3 Kysucké Nové Mesto – Oščadnica v dĺžke 9,7 kilometra. Za tieto služby predpokladá vynaložiť predbežne 3,83 mil. eur bez dane z pridanej hodnoty (4,6 mil. eur vrátane DPH).

Súčasťou tendra je vypracovanie aktualizácie dokumentácie pre stavebné povolenie (DSP) v podrobnosti dokumentácie na realizáciu stavby (DRS), oznámenia o zmene navrhovanej činnosti podľa prílohy 8a po vypracovaní DSP v podrobnosti DRS, dodatku stavebného zámeru a dokumentácie na ponuku, ako aj výkon autorského dozoru a koordinátora dokumentácie.

D3 Žilina, Strážov - Žilina, Brodno.
Most na úseku diaľnice D3 Žilina, Strážov – Žilina, Brodno. Foto: ndsas.sk.
Ponuky možno predkladať do 23. októbra

Lehota na predkladanie a otváranie ponúk je 23. októbra, platiť musia minimálne do 31. mája 2019. Zábezpeka na zabezpečenie ponuky je požadovaná vo výške 190 tis. eur a poistná zmluva na plnenie zákazky musí byť na sumu 383 tis. eur.

Na dokumentáciu pre stavebné povolenie bude 240 dní

Dokumentácia pre stavebné povolenie v podrobnosti DRS má byť dodaná do 240 dní od účinnosti budúcej zmluvy s dodávateľom, oznámenie po DSP do 90 dní a dodatok stavebného zámeru do 60 dní od doručenia výzvy NDS ako objednávateľa na ich doručenie a dokumentácia na ponuku do 240 dní od účinnosti zmluvy. Výkon autorského dozoru a koordinátora dokumentácie má trvať tri roky od výzvy diaľničiarov na poskytnutie ich činnosti.

Rozostavaný úsek D3 Čadca, Bukov – Svrčinovec. Foto: ndsas.sk.
Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie NDS Národná diaľničná spoločnosť