Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Ilustračné foto: SITA/Radoslav Maťaš.
21. 06. 2017 13:29 Cestná doprava od NasaDoprava.skSITA

NDS začala tendre na dokumentácie a dozor pre dva úseky R2

Predpokladaná cena za vypracovanie dokumentácie na stavebné povolenie a ponuku, výkon autorského dozoru a koordinátora dokumentácie pre rýchlostnú cestu R2 Zacharovce – Bátka predstavuje 2,84 mil. eur a pre R2 Bátka – Figa 2,47 mil. eur bez dane z pridanej hodnoty.

Národná diaľničná spoločnosť, a. s. (NDS) vyhlásila verejné súťaže na dokumentácie na stavebné povolenie a ponuku, ako aj na výkon autorského dozoru a koordinátora dokumentácie pre úseky rýchlostnej cesty R2 Zacharovce – Bátka (8,3 km) a Bátka – Figa (6,2 km).

Súčasťou týchto služieb bude vypracovanie oznámenia o zmene navrhovanej činnosti, vyplýva z informácií o vyhlásení tendrov vo Vestníku verejného obstarávania.

Projekty budú spolufinancované z peňazí EÚ

Predpokladaná cena zákazky v prípade úseku Zacharovce – Bátka predstavuje 2,84 mil. eur bez dane z pridanej hodnoty (3,41 mil. eur vrátane dane) a pre úsek Bátka – Figa 2,47 mil. eur bez dane (2,96 mil. eur s daňou).

Oba projekty majú byť spolufinancované zo zdrojov Európskej únie cez Operačný program Integrovaná infraštruktúra 2014 – 2020.

Uchádzači môžu predkladať ponuky v oboch tendroch do 20. júla, pričom musia platiť minimálne do konca tohto roka.

Dokumentácie treba dodať do 150, respektíve 90 dní

Lehota na dodanie dokumentácie na stavebné povolenie, vrátane oznámenia o zmene navrhovanej činnosti, je do 150 dní od nadobudnutia účinnosti zmluvy s budúcim dodávateľom a na dodanie dokumentácie na ponuku do 90 dní od doručenia výzvy verejného obstarávateľa.

Výkon autorského dozoru a koordinátora dokumentácie je plánovaný na dva roky od doručenia výzvy diaľničiarov ako objednávateľa.

Národná diaľničná spoločnosť, a. s. vznikla 1. februára 2005 na základe zákona. Jej 100-percentným vlastníkom je štát, v mene ktorého koná Ministerstvo dopravy a výstavby SR. Spoločnosť eviduje základné imanie takmer 3,365 mld. eur. K hlavným činnostiam spoločnosti patrí prevádzka, opravy, údržba, ako aj príprava a výstavba diaľnic a rýchlostných ciest.

K téme

Dokumentácie a dozor pre stavbu R2 Zacharovce – Bátka budú stáť viac ako 1,7 milióna eur Dokumentácie pre úseky R7 Dolný Bar – Zemné a Zemné – Nové Zámky budú stáť 3,7 milióna eur

Témy

Diskusia

Bezplatné novinky emailom z dopravy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Neprehliadnite

Konflikt záujmov? Kiskov človek dosadil za hlavného architekta muža, ktorý vlastní architektonickú firmu Malí podnikatelia a živnostníci zaplatia nižšie dane, rozhodujúci bude ročný obrat Foto: Igor Matovič bol účastníkom nehody na diaľnici D1 Foto: Policajti zadržali Milana, ktorý mal kopnúť futbalistu v závere zápasu Slovana s Trnavou Živnostníci si od januára opäť priplatia, minimálne sociálne odvody stúpnu o niekoľko eur

Aktuálne témy

Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.

X