NDS začala tendre na dokumentácie a dozor pre dva úseky R2

Ilustračné foto: SITA/Radoslav Maťaš.

Predpokladaná cena za vypracovanie dokumentácie na stavebné povolenie a ponuku, výkon autorského dozoru a koordinátora dokumentácie pre rýchlostnú cestu R2 Zacharovce – Bátka predstavuje 2,84 mil. eur a pre R2 Bátka – Figa 2,47 mil. eur bez dane z pridanej hodnoty.

Národná diaľničná spoločnosť, a. s. (NDS) vyhlásila verejné súťaže na dokumentácie na stavebné povolenie a ponuku, ako aj na výkon autorského dozoru a koordinátora dokumentácie pre úseky rýchlostnej cesty R2 Zacharovce – Bátka (8,3 km) a Bátka – Figa (6,2 km).

Súčasťou týchto služieb bude vypracovanie oznámenia o zmene navrhovanej činnosti, vyplýva z informácií o vyhlásení tendrov vo Vestníku verejného obstarávania.

Projekty budú spolufinancované z peňazí EÚ

Predpokladaná cena zákazky v prípade úseku Zacharovce – Bátka predstavuje 2,84 mil. eur bez dane z pridanej hodnoty (3,41 mil. eur vrátane dane) a pre úsek Bátka – Figa 2,47 mil. eur bez dane (2,96 mil. eur s daňou).

Oba projekty majú byť spolufinancované zo zdrojov Európskej únie cez Operačný program Integrovaná infraštruktúra 2014 – 2020.

Uchádzači môžu predkladať ponuky v oboch tendroch do 20. júla, pričom musia platiť minimálne do konca tohto roka.

Dokumentácie treba dodať do 150, respektíve 90 dní

Lehota na dodanie dokumentácie na stavebné povolenie, vrátane oznámenia o zmene navrhovanej činnosti, je do 150 dní od nadobudnutia účinnosti zmluvy s budúcim dodávateľom a na dodanie dokumentácie na ponuku do 90 dní od doručenia výzvy verejného obstarávateľa.

Výkon autorského dozoru a koordinátora dokumentácie je plánovaný na dva roky od doručenia výzvy diaľničiarov ako objednávateľa.

Národná diaľničná spoločnosť, a. s. vznikla 1. februára 2005 na základe zákona. Jej 100-percentným vlastníkom je štát, v mene ktorého koná Ministerstvo dopravy a výstavby SR. Spoločnosť eviduje základné imanie takmer 3,365 mld. eur. K hlavným činnostiam spoločnosti patrí prevádzka, opravy, údržba, ako aj príprava a výstavba diaľnic a rýchlostných ciest.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie NDS Národná diaľničná spoločnosť