Nepravidelní autodopravcovia môžu opäť žiadať o dotácie, majitelia novších autobusov dostanú viac

Autobus, zájazd
Nepravidelní autobusoví dopravcovia môžu žiadať o ďalšiu dotáciu. Foto: ilustračné, Getty images

Nepravidelní autobusoví dopravcovia môžu opäť získať kompenzáciu za straty spôsobené pandémiou. Ako informuje Ministerstvo hospodárstva SR, o dotáciu môžu požiadať tí, ktorým poklesli tržby minimálne o 30 percent v prepočte na autobus v období od 1. augusta do 31. decembra minulého roka.

Výška dotácie bude pritom môcť byť na úrovni 80 percent z poklesu tržieb v sledovanom období. Druhou možnosťou je, že dotácia bude vypočítaná podľa emisnej normy autobusu. Rezort hospodárstva pripravil pre malých a stredných podnikateľov v tomto segmente dopravy už druhú výzvu.

Viac o téme: Ekonomické dopady koronavírusu

„V porovnaní s prvou výzvou sme upravili podmienky pre výpočet dotácie tak, aby prevádzkovatelia nepravidelnej autobusovej dopravy mohli získať vyššiu podporu. Výzva je veľkorysejšia pre žiadateľov s novšími autobusmi, no zároveň spravodlivo pokrýva aj tých, ktorí majú staršie autobusy,“ zdôraznil štátny tajomník ministerstva Ján Oravec.

O pomoc pritom subjekty môžu žiadať do konca apríla tohto roka. Rezort hospodárstva vyplatil v prvej výzve 374 žiadateľom z radov nepravidelných autobusových dopravcov vyše 6,2 milióna eur.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie MH Ministerstvo hospodárstva SR