Novú autobusovú stanicu Nivy otvoria koncom septembra, prvý spoj odvezie cestujúcich na letisko Schwechat

Autobusová stanica Nivy
Nová autobusová stanica Nivy v Bratislave. Foto: www.facebook.com

Novú autobusovú stanicu Nivy, ktorá stojí na mieste pôvodnej, otvoria 30. septembra. Ako informuje jej prevádzkovateľ, spoločnosť Slovak Lines Služby, pôjde o moderný autobusový terminál letiskového typu.

Denne ňou prejde takmer 10 000 cestujúcich a 1 100 autobusov, pričom maximálna kapacita novej stanice v počte spojov je až päťnásobná. Samotnú podzemnú stanicu s autobusmi tvorí sedem výstupísk a 36 nástupísk, z ktorých prvých 11 slúži na diaľkové a medzinárodné spoje a 25 nástupísk s číslami 12-36 na medzimestské spoje.

K dispozícii je aj pumpa

Prvý spoj s cestujúcimi, ktorý odíde z novej autobusovej stanice, bude pravidelná linka Slovak Lines Express na letisko Schwechat s odchodom o 3. hodine ráno.

Všetkým autobusovým dopravcom, ktorí majú svoju zastávku na novej autobusovej stanici Nivy, je k dispozícii čerpacia stanica, umývacia linka na autobusy a servis na potrebné núdzové opravy. Výhodou je 86 parkovacích miest pre autobusy, ktoré si môžu dopravcovia prenajať a zabezpečiť tak pre svojich cestujúcich ideálne podmienky.

Meškaní odjazdov bude menej

“Vďaka nim dopravcovia eliminujú meškania odjazdov z dôvodu premávky a taktiež znížia počet kilometrov vykonaných z rôznych odstavných plôch, ktoré by inak museli využívať,” uviedol generálny riaditeľ Slovak Lines a predseda predstavenstva Slovak Lines Služby Pavol Labant.

Slovak Lines Služby je dcérskou spoločnosťou Slovak Lines a zabezpečuje prevádzku autobusovej stanice. Slovak Lines patrí k najvýznamnejším poskytovateľom verejnej autobusovej dopravy na Slovensku. Zabezpečuje pravidelnú, príležitostnú aj osobitnú dopravu. Okrem poskytovania autobusovej dopravy sa špecializuje aj na odborné opravy a údržbu vozidiel.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Pavol Labant
Firmy a inštitúcie Slovak Lines