Nový šéf diaľničiarov začal okamžite s auditom a analýzou situácie v spoločnosti

Logo NDS
Foto: ilustračné, SITA/Peter Rusko

Nový predseda predstavenstva a generálny riaditeľ Národnej diaľničnej spoločnosti, a. s. (NDS) Juraj Tlapa začal okamžite po svojom vymenovaní do funkcie s auditom a analýzou súčasnej situácie v spoločnosti.

„Jeho prioritou na najbližšie dni tak bude poctivé a detailné oboznámenie sa s procesmi, ktoré prebiehajú a v minulosti prebiehali v NDS,“ informovala agentúru SITA hovorkyňa NDS Michaela Michalová.

Konečný užívateľ výhod

„Víziu, priority a svoje stanovisko ku kľúčovým projektom predstaví generálny riaditeľ NDS v najbližších dňoch,“ uviedla Michalová. O nových členoch manažmentu budú podľa nej informovať po tom, čo bude predstavenstvo NDS ako štatutárny orgán spoločnosti, ktorý riadi jej činnosť, kompletné.

Minister dopravy a výstavby Andrej Doležal (Sme rodina) odvolal bývalého predsedu predstavenstva a generálneho riaditeľa NDS Jána Ďurišina aj predstavenstvo spoločnosti v utorok tohto týždňa. Za nového šéfa NDS zároveň vymenoval Juraja Tlapu, dlhoročného odborníka v oblasti strategickej infraštruktúry.

Doposiaľ pôsobil v spoločnosti Vodohospodárske stavby – ekologický podnik, a. s., Bratislava ako predseda predstavenstva (od septembra 2002) a obchodný riaditeľ.

Na základe údajov v Registri partnerov verejného sektora je Tlapa aj konečným užívateľom výhod v uvedenej spoločnosti s najvyšším podielom na jej základnom imaní (26,5 %), skutočne ju teda ovláda a kontroluje. Zároveň je jedným zo spoločníkov firmy Víno Dious, spol. s r. o., so sídlom v obci Horné Orešany v okrese Trnava.

Svieži vietor do spoločnosti

„Dôvodom bola jasná predstava ministra Andreja Doležala vniesť do spoločnosti svieži vietor, ako aj očakávanie vyššieho výkonu nového manažmentu, pri zachovaní odbornosti a profesionality,“ uviedol k dôvodom zmien vo vedení NDS poradca ministra dopravy a výstavby pre strategickú a krízovú komunikáciu a rezortný hovorca Ivan Rudolf.

Jednou z hlavných úloh je podľa neho aj zlepšenie a zefektívnenie komunikácie medzi NDS a ministerstvom. Pri obsadzovaní takých dôležitých postov, ako je tento, je podľa ministerstva dopravy kľúčová manažérska kontrola.

„Kritériom pre výber bola odbornosť, skúsenosti, ale aj dôvera. Minister dopravy Andrej Doležal si je plne vedomý, že touto nomináciou zároveň nesie zodpovednosť spolu s novovymenovaným generálnym riaditeľom,“ doplnil Rudolf.

V predstavenstve NDS sú podľa jej portálu aj ďalší noví manažéri – podpredseda Jaroslav Ivanco, členovia Stanislav Backa, Peter Peťko a Ivana Piňosová. V predstavenstve spoločnosti boli donedávna okrem odvolaného predsedu Jána Ďurišina aj podpredseda Ladislav Dudáš, členovia Ľubomír Belfi, Rudolf Vido, Ladislav Vlachovič a Peter Gandl.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Andrej DoležalJán ĎurišinJuraj Tlapa
Firmy a inštitúcie NDS Národná diaľničná spoločnosť