O piešťanské letisko sa zaujímajú spoločnosti zo Spojených arabských emirátov

Ilustračné foto: google.sk.

Letisko si prišli pozrieť predstavitelia spoločností FlyDubai a Etihad Airways. 

PIEŠŤANY – Spoločnosti zo Spojených arabských emirátov sa zaujímajú o letisko v Piešťanoch. Hamad Obaidalla z leteckej spoločnosti FlyDubai a Ahmed Al Qubaisi z Etihad Airways osobne letisko navštívili a stretli sa aj s trnavským županom Jozefom Viskupičom. Diskutovali o možnom využití letiska pre pravidelné linky a charterové lety. Do Piešťan chcú prepravovať klientov pre tamojšie kúpele, ale aj pre ďalšie turistické destinácie v regióne.

Trnavský kraj bude čakať na návrhy druhej strany

„Hostia tiež prezentovali záujem investovať do letiska. Župa vlastní okolo letiskovej plochy aj ďalšie pozemky, je teda možné ešte predĺžiť a rozšíriť pristávaciu dráhu, čím sa otvoria ďalšie možnosti,“ poznamenal Viskupič. Úvodné rokovania označil za úspešné, župa bude teraz čakať na návrhy druhej strany.

Jozef Viskupič - Trnavský kraj
Predseda Trnavského samosprávneho kraja Jozef Viskupič. Foto: SITA/Ivan Kopčáni.

V hre o nové lety je okrem Piešťan aj Bratislava

Podľa podpredsedu Trnavského samosprávneho kraja Józsefa Berényiho, ktorý delegáciu v Piešťanoch sprevádzal, piešťanské medzinárodne certifikované letisko spĺňa požiadavky týchto leteckých spoločností. V hre o nové lety je okrem Piešťan podľa neho aj Bratislava. „Vybavenosť piešťanského letiska je na slušnej úrovni. To, že je to malé letisko, je pre tieto spoločnosti skôr lákavé, pretože tu cestujúci nestrácajú čas zdĺhavými kontrolami osôb a batožín. Rozhodujúce však budú aj iné podmienky, ja to ale vidím nádejne,“ povedal po rokovaní Berényi.

Podpredseda Trnavského samosprávneho kraja József Berényi. Foto: SITA/Ľudovít Vaniher.

Etihad Airways kúpila 49 percent akcií Alitalie

Spoločnosť Etihad Airways nepatrí v leteckom priemysle medzi žiadnych nováčikov, v roku 2014 napríklad kúpila 49 percent akcií v leteckej spoločnosti Alitalia, čím ju zachránila od krachu. Partnerom je aj pre ďalšie spoločnosti, napríklad Air Berlin, Air Serbia, Air Seychelles, India Jet Airways, či Darwin Airline.

Trnavský samosprávny kraj je majoritným akcionárom spoločnosti Letisko Piešťany. Predchádzajúce vedenie kraja plánovalo dať spoločnosť do likvidácie, čo by znamenalo koniec leteckej prevádzky v Piešťanoch. Viskupič v kampani pred vlaňajšími krajskými voľbami sľuboval záchranu a „rozlietanie“ letiska. Vytvoril krízový manažment, noví členovia orgánov letiska pracujú bez nároku na odmenu.

Boeing 737-800 spoločnosti flydubai po pristáti letu z Dubaja do Bratislavy. Foto: SITA/Ján Slovák.
Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie flydubaiLetisko Piešťany