Obnova mosta na D2 v bratislavskom Lamači pokračuje, rozšírenie vozovky prinesie dva benefity

Oprava mosta, Lamač

Projekt komplexnej obnovy ľavého diaľničného mosta na D2 v bratislavskom Lamači, nad železničnou traťou, smerom z Bratislavy na Záhorie, pokračuje podľa plánu. Aktuálne je podľa Národnej diaľničnej spoločnosti, a. s., (NDS) vo fáze rozširovania vozovky za mostom.

„Rozširovanie vozovky za mostom bude hotové 19. júna a následne od 20. júna do 31. augusta bude prebiehať komplexná oprava mosta,“ informovali na sociálnej sieti diaľnčiari po kontrolnom dni na moste.

Dosiahnu sa dva benefity

Rozšírenie vozovky bude trvalé, čím podľa NDS dosiahnu dva benefity. „Zachováme počet jazdných pruhov počas opravy ľavého mosta (dva jazdné pruhy v smere na výjazde z Bratislavy a dva jazdné pruhy v smere k tunelu Sitina) a natrvalo predĺžime pripájajúci pruh z cesty II/505 na D2 v smere do centra. Takto odstránime kolízne body pri pripájaní vozidiel na diaľnicu D2,“ priblížila NDS.

Pracovisko je v tesnej blízkosti „živej“ premávky a preto žiada všetkých motoristov o dodržiavanie maximálnej povolenej rýchlosti. Pred pracoviskom sú umiestnené aj panely, ktoré informujú o aktuálnej rýchlosti vozidiel.

Rekonštrukcia za 1,4 milióna eur

Komplexná oprava polstoročného a veľmi vyťaženého mosta na diaľnici D2 nad železničnou traťou v Lamači by mala stáť približne 1,4 milióna eur bez dane z pridanej hodnoty.

Táto suma zahŕňa práce uskutočnené vlani v lete na pravej strane diaľničného mosta v smere zo Záhoria do Bratislavy aj aktuálne práce na ľavom moste vedúcom z hlavného mesta na Malacky a k hranici s Českom. NDS ako investor zadala zákazku spoločnosti Strabag, s.r.o., na základe zmluvy účinnej od februára 2021.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie Národná diaľničná spoločnosť (NDS)Strabag