Obnovenie výroby v trnavskej automobilke PSA sa posúva, rozhodnutie má padnúť v krátkej dobe

PSA Peugeot Citroën
Už v piatok 28. mája bude pre plynulý rozbeh potrebná prítomnosť zamestnancov na viacerých prevádzkach. Foto: ilustračné, SITA/Tomáš Benedikovič

Výroba v trnavskej automobilke Groupe PSA Slovakia nebude obnovená ani na budúci týždeň. Pre agentúru SITA to uviedol hovorca spoločnosti Peter Švec. Výrobné centrum v Trnave podľa neho posilnilo ochranné opatrenia tak, aby umožnilo podmienky na bezpečný a postupný štart produkcie.

Výrobu prerušili všetci

„Audit preverí správnosť implementácie posilnených opatrení a o dátume postupného a bezpečného spustenia výroby bude rozhodnuté v krátkej dobe,“ dodal Švec. Výroba v trnavskej fabrike bola prerušená 19. marca.

Viac o téme: Ekonomické dopady koronavírusu

Aktuálne „stoja“ všetky štyri automobilky pôsobiace na Slovensku. Od 17. marca dočasne prerušil výrobu Volkswagen Slovakia. Podľa posledných informácií bude závod stáť aj v 16. kalendárnom týždni (do 19. apríla 2020).

Výrobné linky odstavila 20. marca aj nitrianska automobilka Jaguar Land Rover. Výroba bude prerušená do obdobia po veľkonočných sviatkoch.

Kia v dvojzmennej prevádzke

Žilinská Kia Motors Slovakia obnoví po dvojtýždennej odstávke výrobu v pondelok 6. apríla. Napokon však iba v dvojzmennej prevádzke. Takto by mala fungovať celý apríl.

Trnavská automobilka Groupe PSA Slovakia je lídrom vo výrobe malých vozidiel segmentu B-mainstream, tzv. platformy 1. Výstavba závodu sa začala v roku 2003, výroba sa rozbehla v roku 2006.

Celková investícia koncernu na Slovensku je približne 1,2 mld. eur. V roku 2019 vyrobil PSA na Slovensku 371 152 áut. V trnavskej automobilke aktuálne pracuje okolo 4 500 zamestnancov.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Peter Švec
Firmy a inštitúcie Groupe PSA Slovakia