Volkswagen Slovakia sa nerozbehne ani po Veľkej noci, obnovenie výroby sa opäť posunulo

Volkswagen
Foto: ilustračné, SITA/AP

Obnovenie výroby v závodoch spoločnosti Volkswagen Slovakia sa opäť posúva. „V nadväznosti na predĺženie prerušenia výroby v produkčnej sieti koncernu Volkswagenu bude pokračovať dočasné zastavenie výroby v 16. kalendárnom týždni (do 19. apríla 2020) aj vo všetkých troch závodoch Volkswagen Slovakia,“ informovala hovorkyňa automobilky Lucia Makayová.

Viac o téme: Ekonomické dopady koronavírusu

Začať mali po Veľkej noci

Spoločnosť tak podľa nej reaguje predovšetkým na klesajúci dopyt na trhoch s vozidlami a obmedzenia v dodávateľskom reťazci.

„Presný termín opätovného nábehu výroby bude včas oznámený. Súčasne podnik intenzívne pracuje na opätovnom nábehu produkcie s rozsiahlym balíkom opatrení na ochranu zdravia zamestnancov,“ dodala Makayová.

Pôvodne automobilka odstavila výrobu 17. marca na dva týždne. Potom odstávku predĺžila do 5. apríla vrátane, neskôr informovala, že predlžuje prerušenie výroby vo všetkých troch tuzemských závodoch o ďalšie štyri pracovné dni (do Veľkej noci). Vtedy ešte avizovala postupný nábeh výroby po veľkonočných sviatkoch.

Pilier slovenského exportu

Volkswagen Slovakia je pilierom slovenského exportu, jedným z najväčších súkromných zamestnávateľov a spolu so svojimi zamestnancami aj najväčším prispievateľom do verejných rozpočtov.

Spoločnosť preinvestovala na Slovensku od svojho vzniku už vyše 4,5 mld. eur. Vyrába automobily Volkswagen Touareg, Audi Q7, Audi Q8, Porsche Cayenne, Porsche Cayenne Coupé, Volkswagen up!, Volkswagen e-up!, SEAT Mii electric, ŠKODA CITIGOe iV.

Okrem vozidiel produkuje prevodovky, komponenty pre prevodovky a podvozky, ako aj zariadenia používané pri výrobe vozidiel.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Lucia Makayová
Firmy a inštitúcie Volkswagen