Do Dúbravky začne už o pár dní premávať električka

Dopravný podnik o pár dní sprevádzkuje električku do Dúbravky Foto: iMHD

Po viac ako ôsmich mesiacoch sa aj obyvatelia bratislavskej mestskej časti Dúbravka dočkali. Už v sobotu, 22. februára 2020, sa konečne prevezú po novej zmodernizovanej električkovej trati. Sprevádzkovaním úseku Kútiky – Záluhy sa tak končí druhá etapa modernizácie Dúbravsko-Karloveskej radiály. NA svojej webovej stránke o tom informoval Dopravný podnik Bratislava a. s. (DPB).

Ten zároveň cestujúcim sľubuje skrátenie jazdných časov, vyššiu mieru komfortu a lepšiu bezbariérovosť i informovanosť počas cestovania električkou do tejto okrajovej časti hlavného mesta.

Električkou až na konečnú zástavku Pri kríži

„Dopravný podnik Bratislava predĺži od 22. februára trasu linky 4 až po konečnú Pri kríži,“ uvádza sa v stanovisku DPB. Zároveň upozorňuje cestujúcich, že za zruší prevádzka náhradnej linky X5.

Dúbravčania tak budú mať k dispozícii spojenie s centrom mesta a významnými prestupnými uzlami každé 4 minúty v špičke, každých 5 minút mimo špičky a každých 7,5 minúty počas víkendov. Na linke 4 bude zároveň minimálne každý druhý spoj zabezpečený novými nízkopodlažnými električkami.

Dopravný podnik verí, že zmodernizované časti radiály po úplnom dokončení prinesú úžitok všetkým obyvateľom vrátane osôb so zdravotným znevýhodnením.

„Zastávky v Karlovej Vsi a Dúbravke sú tiež prvými, na ktorých bol umiestnený nový estetický a kvalitný mestský mobiliár,“ uviedlo DPB.

Modernizácia trate bude pokračovať

Modernizácia Karlovesko-dúbravskej radiály zahŕňa ešte aj tretiu fázu. Ide o rekonštrukciu električkovej trate od tunela v úseku Chatam Sófer až po prestupnú zastávku Molecova. S prácami by sa malo začať niekedy v prebehu letných mesiacov.

V rámci nej bude okrem iného vybudovaný aj prestupný uzol Molecova, ktorý podľa Dopravného podniku zjednoduší cestovanie najmä obyvateľom Dlhých dielov.

„Na linky vedúce k ich domovom tak cestujúci už nebudú musieť prechádzať cez niekoľko svetelných signalizácií. Podobný terminál je pred dokončením aj na dúbravskej zastávke Záluhy,“ uzavrel Dopravný podnik.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie DPB Dopravný podnik Bratislava