Osobné vlaky po nehode jazdia na severnej trase v núdzovom režime

Vlak ZSSK
Foto: slovakrail.sk

Cez železničnú stanicu Krompachy, ktorú v sobotu večer zneprejazdnila nehoda súkromného nákladného dopravcu, nebude možné prejsť vlakom ešte minimálne 40 hodín.

Osobné vlaky po nehode jazdia na severnej trase v núdzovom režime. Cez železničnú stanicu Krompachy, ktorú v sobotu večer zneprejazdnila nehoda súkromného nákladného dopravcu, podľa Železníc Slovenskej republiky (ŽSR), správcu infraštruktúry, nebude možné prejsť vlakom ešte minimálne 40 hodín. 

Železničná spoločnosť Slovensko, a. s. (ZSSK) v nedeľu informovala, že preto nasadila náhradnú autobusovú dopravu na úseku Spišské Vlachy – Margecany. Meškanie diaľkových vlakov odhaduje na 60 minút, ich rušenie nepredpokladá, no nevylučuje.

Zvažujú kyvadlovú dopravu

„Zajtra v pondelok 18. 2. a v utorok 19. 2. pravdepodobne zavedieme tzv. kyvadlovú vlakovú dopravu Margecany – Košice. Vlaky nočnej diaľkovej dopravy budú vedené odklonom cez Kežmarok a Plaveč a štandardné diaľkové vlaky pôjdu po Spišské Vlachy, kde je zabezpečený prestup na náhradnú autobusovú dopravu do Margecian,“ uviedol riaditeľ odboru komunikácie a hovorca ZSSK Tomáš Kováč.

Je tiež možné, že v pondelok a v utorok budú niektoré osobné vlaky, vedené v pracovných dňoch v úseku Poprad – Spišské Vlachy, z tohto dôvodu odrieknuté. Ako náhrada budú vlaky kategórie R zastavovať na tomto úseku ako osobné vlaky.

Vykoľajený nákladný vlak v Krompachoch. Foto: ŽSR.

Kontaktná linka môže byť preťažená

„Cestujúcim odporúčame sledovať našu internetovú stránku www.zssk.sk, resp. informovať sa v Kontaktnom centre ZSSK na čísle 18 188. Napriek jeho personálnemu posilneniu je predpoklad, že linka môže byť v špičke preťažená, preto prosíme o pochopenie a trpezlivosť,“ upozornil Kováč.

ZSSK sa spoločne so ŽSR snažia urobiť všetko pre rýchle vyriešenie situácie a minimalizovanie prestojov.
„Cestujúcich prosíme, aby boli pri cestovaní ohľaduplní k spolucestujúcim a rešpektovali pokyny zamestnancov železníc,“ dodal Kováč.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom