Otázky o mýte by mali byť súčasťou referenda, navrhuje Únia autodopravcov Slovenska

DOPRAVA: Elektronické mýto
Analytici sú presvedčení, že prvým a najdôležitejším krokom je, aby NDS začala nový mýtny systém obstarávať čo najskôr. Foto: ilustračné, SITA/Dušan Hein.
  • aktualizované 6. augusta 12:03

Únia autodopravcov Slovenska (UNAS) podporuje návrh, aby otázky o podobe fungovania cestného mýta boli súčasťou referenda, ak by sa konalo spolu s komunálnymi a regionálnymi voľbami v roku 2022.

Ako informoval predseda organizácie malých a stredných autodopravcov Stanislav Skala, otázky by mali byť zamerané hlavne na to, kto a za akých podmienok má mýto vyberať a ako majú byť takto vybraté prostriedky použité.

Občania by sa podľa predsedu UNAS-u mali v plebiscite vyjadriť aj k tomu, či súhlasia s tým, aby sa mýto vyberalo takým spôsobom ako u nákladných vozidiel nad 3,5 tony aj u osobných automobilov.

„Z aktuálnych informácií nemáme dôveru v to, že ministerstvo dopravy pristupuje k novej zmluve, týkajúcej sa výberu mýta, zodpovedne, a preto je dôležité, aby mali občania možnosť sa k tomu vyjadriť formou referenda,“ dodal Skala.

Ministerstvo dopravy a výstavby SR pre agentúru SITA vo štvrtok uviedlo, že nebude reagovať na aktivity Únie autodopravcov Slovenska.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Stanislav Skála
Firmy a inštitúcie UNAS Únia autodopravcov Slovenska