OZ Triblavina žiada vládu vyšetriť podozrenia z trestnej činnosti pri výstavbe diaľnic

|
OZ Triblavina žiada vládu vyšetriť podozrenia z trestnej činnosti pri výstavbe diaľnic. Na snímke stavenisko križovatky Triblavina na D1. Foto: ndsas.sk.

Občianske združenie Triblavina vyzýva novú vládu prijať adekvátne opatrenia, aby všetky podozrenia z trestnej činnosti v súvislosti s výstavbou diaľnic, uvedené v liste pracovníkov Národnej diaľničnej spoločnosti a Ministerstva dopravy a výstavby SR z roku 2016 boli vyšetrené.

BRATISLAVA – Občianske združenie (OZ) Triblavina žiada novú vládu prijať adekvátne opatrenia, aby všetky podozrenia z trestnej činnosti pri výstavbe diaľnic, boli vyšetrené a bola vyvodená politická aj trestnoprávna zodpovednosť. Odvoláva sa pritom na otvorený anonymný list pracovníkov Národnej diaľničnej spoločnosti, a. s. (NDS) a Ministerstva dopravy a výstavby SR (MDV) zo 17. mája 2016.

„V otvorenom liste sa píše o závažných skutočnostiach, ktoré majú za následok meškanie rozšírenia diaľnice D1, výstavby križovatky Triblavina, tunela Višňové a iných stavieb,“ informoval predseda OZ Triblavina Milan Grožaj.

Grožaj: Skutočnosti v liste neboli riadne preverené

Predseda združenia v tejto súvislosti listom oslovil premiéra Petra Pellegriniho, ministra vnútra Tomáša Druckera, ministra dopravy a výstavby Arpáda Érseka, generálneho prokurátora Jaromíra Čižnára, prezidenta Policajného zboru SR Tibora Gašpara a predsedu Bratislavského samosprávneho kraja Juraja Drobu.

Skutočnosti uvedené v spomínanom liste pracovníkov NDS a ministerstva dopravy neboli podľa Grožaja doteraz riadne preverené, resp. zrejme vôbec prešetrené. „Mnohé osoby uvedené v otvorenom liste zamestnancov NDS a MDV nezmenili pôsobnosť, iné zastávajú nové významné funkcie a naďalej majú dosah na rozhodovanie štátnych orgánov, orgánov verejnej správy a samosprávy,“ upozornil Grožaj.

Aktivisti OZ Triblavina na jednej z akcií pred ministerstvom dopravy. Foto: SITA/Monika Žaková.

Otvorený list bol adresovaný ministrovi dopravy, NDS aj poslancom

Otvorený list bol pred takmer dvomi rokmi adresovaný vtedajšiemu ministrovi dopravy Romanovi Brecelymu, generálnemu riaditeľovi NDS Róbertovi Auxtovi, dozornej rade NDS a poslancom. Autori poslali list na vedomie aj prezidentovi SR Andrejovi Kiskovi, premiérovi Robertovi Ficovi, ministerke spravodlivosti Lucii Žitňanskej, Národnej kriminálnej agentúre (NAKA), zástupcom politických strán, viacerým stavebným spoločnostiam a médiám.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom